lista marzeń do zrealizowania z przyjaciółką
Źródło: Pinterest

Chciałabyś stworzyć idealną przyjaźń? Sprawdź, jak być dobrą przyjaciółką!

Jak być dobrą przyjaciółką?

Wspieraj ją. Twoja przyjaciółka musi wiedzieć, że może na Tobie polegać. Bądź zawsze przy niej, tak, żeby czuła, że nie jest sama ze swoimi problemami.

Bądź szczera. Dobra przyjaciółka nie mówi tego, co ta druga chce usłyszeć, tylko mówi prawdę. Ona na pewno wolałaby usłyszeć to od Ciebie, niż zostać przez innych wyśmiana (bo np. kupiła sobie za ciasną bluzkę).

Pomagaj jej. Przyjaciółki powinny sobie pomagać w potrzebie. Ona na pewno odwdzięczy się tym samym w odwrotnej sytuacji.

Dochowuj tajemnic. Lojalność to jedna z ważniejszych cech przyjaźni. Jeśli ona mówi Ci coś w sekrecie, to znaczy, że ma do Ciebie pełne zaufanie, dlatego nie zniszcz tego. Ty też przecież nie chciałabyś, aby ona przekazywała innym Twoje tajemnice.

Nie zazdrość jej niczego. Przyjaciółka to siostra z wyboru, dlatego powinnaś się cieszyć każdym jej sukcesem. Zazdrość może zniszczyć nawet najwspanialszą znajomość, dlatego ciesz się jej szczęściem i sama rób wszystko, żeby spełniać marzenia i być szczęśliwą.

Nie mów o niej źle. Nikt nie jest idealny, ale nawet jeśli się pokłócicie, nie powinnaś jej obgadywać. Takie zachowanie jest nie fair, a jeśli ona się o tym dowie, na pewno będzie jej przykro. Poza tym to świadczy źle o Tobie, jeśli krytykujesz swoją przyjaciółkę za jej plecami.

Pozwól jej się wygadać. Każdy czasem potrzebuje wyrzucić coś z siebie. Twoja rola polega na tym, żeby po prostu dać jej się wyżalić. Ona też powinna umieć słuchać Ciebie.

Nie bądź zaborcza. To, że się przyjaźnicie, nie oznacza, że nie możecie mieć innych znajomych. Nie miej pretensji do swojej przyjaciółki, że chce czasem spędzić czas z kimś innym. Ty też powinnaś mieć inne koleżanki, w końcu fajnie czasem za sobą zatęsknić.

Czytaj także: ,,Przyjaciółki mnie odtrącają”

Źródło: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj