6. Rozłóż sobie materiał na kilka dni. Jeżeli czeka Cię trudny, poważny sprawdzian, nie czekaj do ostatniej chwili. Oszczędź sobie zmartwień i stresu i rozłóż sobie materiał na kilka dni. Dzięki temu nie będziesz musiała jednorazowo poświęcić temu tak wiele czasu, a mniejsza ilość materiału każdego dnia, będzie łatwiejsza do zapamiętania.

7. Unikaj ściągania. Wiadomo, że ściąganie to kusząca propozycja. Nie warto jednak iść na łatwiznę. Ważne jest przecież to, co rzeczywiście masz w głowie. Co z tego, że dostaniesz 6, jak i tak nic nie będziesz wiedziała na dany temat. Unikaj ściągania i bądź naprawdę przygotowana na sprawdziany i kartkówki. Jeżeli już musisz ściągać, to rób to na sprawdzianach/kartkówkach z przedmiotów, które najmniej przydadzą Ci się w twoim przyszłym zawodzie i są mniej ważne. Materiał z przedmiotów bezpośrednio związanych z twoją pracą, powinnaś umieć naprawdę dobrze. Nie chciałabyś przecież, żeby twój lekarz zaliczył studia, dzięki ściąganiu, prawda?

8. Zadbaj o siebie.  Zdrowy, wypoczęty organizm działa lepiej. Czasami w natłoku zajęć ciężko jest znaleźć czas na odpoczynek. Mimo tego postaraj się wygospodarować chociaż chwilkę dla siebie. Ruszaj się regularnie, gdyż dotleniony mózg jest sprawniejszy. Jedz zdrowo i pamiętaj o żywności, która wspomaga pracę mózgu.

9. Pamiętaj! Uczysz się dla siebie. Twoja wiedza jest twoją własnością. Nauka to Twoja przyszłość, nie oszukujmy się. Mając pojęcie o otaczającym Cię świecie, o wiele łatwiej będzie ci się z nim zmierzyć.

Porozmawiaj o tym na naszym forum!

Źródło tekstu: http://www.dlanastolatek.pl | Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię