Zastanawiałaś się kiedyś, co ile czasu powinno się zmieniać stanik? Rozwiejemy Twoje wątpliwości!

W przypadku majtek i skarpetek nie mamy najmniejszych wątpliwości – po prostu zakładamy codziennie nową parę. Gorzej jest z biustonoszami. Czy faktycznie każdego dnia trzeba zakładać świeży stanik?

Jak często zmieniać stanik?

Zdania na ten temat są podzielone

Niektóre dziewczyny nie wyobrażają sobie chodzić dwa dni pod rząd w tym samym staniku. Inne z kolei, nie widzą nic złego w noszeniu jednego biustonosza przez 2 tygodnie! Jak znaleźć złoty środek? To oczywiste, że latem bardziej się pocimy, w związku z czym należy częściej wymieniać stanik. Z drugiej strony naszym zdaniem noszenie jednego biustonosza przez 2 tygodnie jest grubą przesadą, nawet jeśli jest zima, a Ty mało się pocisz.

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na codzienną wymianę stanika, najlepiej rób to co 2-3 dni.

Dlaczego nie wymieniamy biustonoszy codziennie? Czasami jest to spowodowane tym, że nie mamy wystarczającej ilości staników, często przyczyna tkwi w tym, że nie pocimy się zbyt mocno i nie odczuwamy potrzeby wymiany stanika (pamiętaj, że oprócz potu, na naszej bieliźnie występują również bakterie, które są niewidoczne gołym okiem i niewyczuwalne oraz złuszczający się naskórek), ale najczęściej powodem jest fakt, że mamy jeden ulubiony model który nosimy najchętniej. Jeśli zaliczasz się do tego grona, to po prostu kup więcej sztuk swojego ulubionego biustonosza, w różnych kolorach 🙂 W ten sposób będziesz mogła częściej wymieniać bieliznę i nie rezygnować ze swojego ulubionego modelu.

Ile staników powinna mieć każda dziewczyna?

Wszystko zależy od stylu ubierania się, ale czarny, biały i cielisty to niezbędne minimum. Jeśli ćwiczysz, to przydałby się również model sportowy.

Co ile należy kupować nowy stanik?

To również indywidualna kwestia. Mówi się, że nowy stanik powinno się kupować wtedy, gdy stary się rozciągnie. Posiadaczki większego (i cięższego) biustu, na pewno szybciej wyeksploatują swój biustonosz, niż dziewczyny o małych piersiach. Zazwyczaj jednak, szacuje się żywotność jednego stanika na 1,5-2 lat.

A Wy co ile dni zmieniacie biustonosze? Piszcie w komentarzach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj