Źródło: Pinterest

Chciałybyście zacząć czytać więcej, ale nie wiecie jak to zrobić? W tym wpisie znajdziecie cenne wskazówki, jak tego dokonać.

Nasz post o zaletach czytania bardzo przypadł Wam do gustu. My jednak chcemy dać Wam jeszcze większą radość z czytania i dlatego przedstawiamy Wam sposoby na to, aby czytać więcej.

#1. Czytajcie książki, które są w Waszym guście

Na rynku książki dostępne są w naprawdę wielu gatunkach, ale jak wiemy, nie każdy może przypaść Wam do gustu. Czytanie książek, które nie są w Waszym typie, szybko Was zniechęci, dlatego proponujemy Wam sięgać tylko po te gatunki, które mogą Wam się spodobać.

#2. Wypożyczajcie książki z biblioteki

Wiele osób nie czyta, bo szkoda im pieniędzy na nowe książki. Wtedy z pomocą przychodzi biblioteka, która aż sama się prosi, aby do niej wejść! W bibliotece każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, dlatego nie bójmy się tych miejsc!

#3. Czytajcie w trakcie jazdy

Godzinna podróż? A może tylko podróż do szkoły? To nieważne! Tak naprawdę czytać możecie wszędzie! Jeśli męczy Was długa jazda, to polecamy sięgnąć po ulubioną książkę. Czas z pewnością upłynie szybciej.

#4. Nie zmuszajcie się do czytania

Trafiłyście kiedyś na książkę, która kompletnie Wam się nie spodobała? My niestety tak. Mamy jednak na to sposób. Książkę, która jest kiepska lub kompletnie nam się nie podoba, można odłożyć na półkę lub oddać do biblioteki. Nie zmuszajcie się do czytania czegoś, co nie daje Wam żadnej przyjemności.

Czytaj także: TOP 5 książek idealnych na wiosenne dni!

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

  1. A ja nie zgodzę się z czwartym sposobem. Jest wiele książek, które na początku bardzo mnie zniechęcały, a mimo to okazywały się być bardzo ciekawe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj