Alternatywne zastosowanie kosmetyków
Źródło: Pinterest

Sprawdź, co możesz zrobić, aby przedłużyć żywotność swoich kosmetyków.

Kiedy kupujemy kosmetyk, który przypadnie nam do gustu chciałybyśmy, aby został on z nami już na zawsze. Niestety nie jest to możliwe. Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym możemy przedłużyć żywotność naszych ulubionych produktów.

Jak dbać o kosmetyki, aby służyły nam jak najdłużej?

Oto 4 sposoby, dzięki którym przedłużysz żywotność swoich kosmetyków.

#1. Dokładnie zakręcaj opakowania

Często malujemy się w biegu, przez co musimy się spieszyć podczas wykonywania tej czynności. Użyty kosmetyk odkładamy na bok i chwytamy kolejny, a za sprzątanie bierzemy się po powrocie do domu. Niedokładne zamykanie opakowań sprawia, że produkty szybciej wysychają.

#2. Nie otwieraj opakowań bez powodu

Może i ta rada jest banalna, ale wiele z nas o tym zapomina. Otwierajmy kosmetyki tylko na czas ich używania i starajmy się używać ich możliwie jak najkrócej. Dzięki temu dłużej będą zdatne do użytku.

#3. Nie pompuj powietrza do maskary

Wiele dziewczyn mylnie sądzi, że kilkukrotne pompowanie szczoteczką od tuszu do rzęs sprawia, że nabierają na nią więcej kosmetyku. W rzeczywistości konstrukcja opakowania sprawia, że nadmiar tuszu zostaje w środku, a ruch ten jedynie pompuje powietrze do wnętrza tubki, przez co masakra szybciej wysycha.

#4. Nie trzymaj kosmetyków w łazience

Wilgoć, jaka panuje w łazience sprawia, że kosmetyki tracą swoje właściwości i szybciej się psują. Aby do tego nie dopuścić trzymaj kosmetyki w pokoju. Zwracaj uwagę na to, aby temperatura w pomieszczeniu nie przekraczała 21 stopni. Szminki do ust, kredki oraz lakiery do paznokci najlepiej trzymać w lodówce.

Czytaj także: 5 trików na promienną cerę o poranku

Wyjazdowa kosmetyczka
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/475833516883790944

3 KOMENTARZE

  1. Nigdy bym nie pomyślała, żeby trzymać kredkę do oczu, a zwłaszcza lakiery do paznokci w lodówce! Czytając ten blog można dowiedzieć się masę ciekawych rzeczy. ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj