Dbanie o okulary korekcyjne, choć często bagatelizowane, jest bardzo odpowiedzialnym i ważnym aspektem. W tym wpisie podpowiemy Wam, jak to robić prawidłowo.

Jak dbać o okulary korekcyjne?

#1. Najważniejszą zasadą dbania o okulary, jest prawidłowe ich zakładanie. Należy wykonywać tą czynność oburącz. Unikniesz dzięki temu deformacji oprawek oraz odkręcania się śrubek.

#2. Nigdy nie wystawiaj okularów, wykonanych z tworzywa sztucznego, na działanie promieni słonecznych. Nie zostawiaj ich w rozgrzanym samochodzie, ponieważ po prostu mogą się roztopić.

#3. Pamiętaj, aby zawsze chować okulary do twardego etui. To zmniejszy ryzyko ich połamania lub zgniecenia. Przechowuj okulary tylko w dopasowanym rozmiarze etui!

#4. Raz w miesiącu sprawdzaj, czy żadna ze śrubek się nie odkręciła. Zajmie Ci to kilka chwil, a pozwoli uniknąć obluzowania się (lub odpadnięcia) jakiejś części oprawek.

#5. Nigdy nie odkładaj okularów szkiełkami do dołu, szczególnie na szorstkiej powierzchni. W ten sposób można je porysować i nie będą zdatne do użytku. Kładź je delikatnie, soczewkami do góry.

#6. Czyść okulary specjalną ściereczką kupioną u optyka. Nigdy nie czyść ich chusteczkami higienicznymi ani papierem toaletowym, gdyż może to spowodować ich zarysowanie. Ściereczkę należy przed każdym użyciem otrzepać z kurzu, a także myć co jakiś czas 🙂

#7. Do mycia okularów, najlepiej używaj specjalnych płynów do tego przeznaczonych, które kupisz u optyka. Możesz też myć okulary pod bieżącą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

#8. Poważne zanieczyszczenia wyczyścisz u optyka. Nie ma sensu samem próbować czyścić brud zalegający między delikatnymi częściami oprawek, gdyż można je uszkodzić.

Nosicie okulary czy wolicie soczewki? Piszcie w komentarzach!

Jak dbać o okulary korekcyjne?Źródło zdjęć: Pexels

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj