zasady pielęgnacji dla nastolatek

Poznaj podstawowe zasady pielęgnacji dla nastolatek.

Nastoletni wiek jest trudny. Nasza skóra często odmawia posłuszeństwa, waga szaleje, kształtuje się też światopogląd. Czujemy się już dorosłe, a z drugiej strony nadal potrzebujemy wsparcia rodziców. To wszystko może przytłaczać. W tym wpisie podpowiemy Ci, jak zadbać o siebie w tym trudnym wieku.

Zacznijmy od najprostszego, czyli higieny. Codzienne mycie ciała i włosów, mycie zębów, zmienianie odzieży. Brzmi banalnie, jednak nadal wiele z nas woli użyć suchego szamponu niż tego zwykłego. Niektóre rzeczy można nosić po kilka razy, jak spodnie czy bluzę. Jednak codzienne zmienianie bielizny jest obowiązkowe. Odzież sportowa też powinna być prana po każdym treningu, chyba że to spokojna joga lub rozciąganie. Pamiętaj, że braków w higienie nie przykryje piękny makijaż, ani super ubrania.

Wiele z nas nie zwraca uwagi na to co je. Dbanie o siebie to także świadomy wybór jedzenia i picia. Gdy sięgamy po coś niezdrowe go, miejmy nad tym kontrole. Patrzmy na napoje – lepiej pić wodę z owocami niż soki. To małe rzeczy, ale bardzo istotne.

Ruch to zdrowie – taka prawda. Zwolnienia z wf-u, brak aktywności, siedzący tryb życia. Uczymy się przy biurku, w szkole także spędzamy czas w ławkach. Do domu zazwyczaj jedziemy autobusem, a w czasie wolnym gramy na komputerze lub oglądamy seriale. Gdzie tu miejsce ruszanie się? Nie musisz robić godzinny h treningów każdego dnia. Wystarczy spacer, zamiast jazdy busem, ćwiczenia w domu, może siłownia (choćby ta darmowa na powietrzu) lub basen dwa razy w tygodniu. W przerwie od nauki dobra jest joga, ponieważ wycisza i rozluźnia.

Dbanie o siebie to też zadbanie o swój rozwój. Czytanie dobrych książek, oglądanie filmów w obcym języku, stawianie sobie wyzwań i próba ich realizacji. Wszystkie rzeczy, które nas rozwijają, a nie sprawiają, że siedzimy w intelektualnym dołku.

I teraz uwaga – robienie makijażu nie jest oznaką dbania o siebie. Osoby młode powinny uważać z takimi produktami i stawiać na pielęgnację, a nie maskowanie. Używać dobranego toniku (bez alkoholu w składzie!), maseczki dobranej do rodzaju cery i nawilżającego kremu. W ten sposób cera będzie wyglądać dobrze nawet bez makijażu. Oczywiście, malować się możemy, ale przy okazji 🙂

Polecamy: Jak wyrobić w sobie nawyk picia wody?

zasady pielęgnacji dla nastolatek

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj