Jak dbać o włosy podczas snu?

Wbrew pozorom nasze włosy mogą być narażone na uszkodzenia także podczas snu. Co zrobić, żeby do tego nie dopuścić? W tym wpisie znajdziesz kilka przydatnych wskazówek!

Podczas snu nasz organizm odpoczywa, ale również się regeneruje. Niestety w przypadku naszych włosów nie zawsze jest tak kolorowo – aby nie szkodzić im w nocy, należy trzymać się kilku prostych zasad. W przeciwnym razie nasze kosmyki mogą rano być w gorszej kondycji, niż zanim położyłyśmy się do łóżka.

Jak dbać o włosy podczas snu?

Upinaj włosy. Być może dla niektórych jest to mniej wygodne, ale rozpuszczone włosy łamią się poprzez tarcie o poduszkę. Zazwyczaj dzieje się to w momencie, kiedy przewracamy się z boku na bok.

Włosy należy upinać luźną gumką (w żadnym wypadku nie recepturką!), wykonaną z miękkiego materiału. Oto kilka propozycji na nocne upięcia:

  • Kucyk ? najlepiej sprawdzi się u dziewczyn, których włosy nie odgniatają się łatwo. Dobrze będzie zrobić go na czubku głowy i nie ściskać zbyt mocno gumką.
  • Warkocz ? dzięki temu następnego dnia będziemy mieć piękne fale, a włosy nie będą niszczyć się podczas snu. W zależności od tego, jakie chcemy uzyskać fale, robimy luźniejszego lub ciaśniejszego warkocza. Świetnie spiszą się także dwa warkocze.
  • Kok ? sprawdzi się świetnie, ale jedynie w wersji luźno upiętej.

Kładź się spać z suchymi włosami. Większość z Was już chyba o tym wie, ale nie zaszkodzi tego powtórzyć. Spanie z mokrymi włosami przyczynia się do ich łamania oraz rozdwajania się końcówek. Mokre włosy są po prostu bardziej podatne na urazy, dlatego zawsze kładź się spać po uprzednim ich wysuszeniu.

Nałóż odrobinę olejku na końce włosów. Odrobinę olejku nałóż na same końcówki włosów w taki sposób, aby za bardzo ich nie obciążyć.

Zdejmuj na noc biżuterię. Jeśli na co dzień nosisz wiszące kolczyki lub łańcuszek to najlepszym rozwiązaniem będzie zdjęcie ich na noc. Nie tylko mogą one ulec zniszczeniu, ale także wplątać się we włosy i je wyrwać.

Kup satynową poszewkę na poduszkę. Satyna jest o wiele bardziej delikatnym materiałem, niż np. kora, dlatego inwestując w taką poszewkę, sprawisz, że Twoje włosy będą się mniej łamać.

Polecamy: Jak zrobić loki bez lokówki?

Jak dbać o włosy podczas snu?

Źródło zdjęć: Pinterest Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj