Źródło: Pinterest

Koniec roku zbliża się nieuchronnie, dlatego w tym wpisie podpowiadamy, jak go dobrze zakończyć.

Ostatnie dni grudnia spędzasz myśląc już tylko o tym, co przyniesie kolejny rok? Sprawdź, co jeszcze możesz zrobić przed Sylwestrem, aby mieć poczucie, że dobrze zakończyłaś 2022.

Jak dobrze zakończyć 2022 rok?

#1. Zrób coś dla innych

Aby mieć poczucie dobrze wykorzystanego czasu i poczuć się lepiej, postaraj się zrobić coś dobrego dla drugiej osoby. Możesz pomóc komuś w przedświątecznych porządkach albo przygotowywaniu wigilijnych potraw. Przejrzyj rzeczy, z których już nie korzystasz i zastanów się, czy któreś z nich mogłabyś przekazać potrzebującym. A może wyprowadzisz na spacer psa sąsiadki lub przypilnujesz dziecka kuzynki? Masz mnóstwo możliwości, aby pomóc.

#2. Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

Aby dobrze zakończyć ten rok, postaraj się pozbyć wszystkiego, czego już nie potrzebujesz. Dzięki temu styczeń powitasz z zupełnie nową energią. Część rzeczy możesz wydać, część sprzedać (na OLX, Vinted, Marketplace lub Skupszop), a to, co nie nadaje się do niczego, po prostu wyrzuć.

#3. Przygotuj listę postanowień noworocznych

Oczywiście nie na każdego takie rzeczy działają mobilizująco, ale jeśli jest szansa, że uda Ci się zrealizować choć część postanowień ze swojej listy, zdecydowanie powinnaś spróbować. Postaraj się, aby cele były realne do spełnienia, a będzie Ci znacznie łatwiej. Bardzo pomocne będzie również wypisanie poszczególnych kroków, np. w formie checklisty.

#4. Zacznij realizować zadania z listy postanowień

Zrobiłaś listę postanowień noworocznych? To świetnie! A gdyby tak zacząć ją realizować jeszcze przed końcem roku? Wystarczy, że wybierzesz jeden cel i wykonasz choćby pierwszy krok. Dzięki temu 31 grudnia będziesz czuła ogromną satysfakcję.

#5. Podsumuj rok 2022

Jeżeli chcesz dobrze zakończyć 2022 rok, to powinnaś go podsumować. Weź kartkę i długopis, zeszyt lub otwórz notatnik w telefonie czy na komputerze. Zastanów się, co Ci się udało, a co nie wyszło. Nad czym warto popracować w kolejnym roku, a co lepiej odpuścić. Takie podsumowanie może być bardzo przydatne podczas tworzenia listy postanowień.

Czytaj także: Postanowienia noworoczne z drugą połówką

jak dotrzymać postanowień noworocznych
Źródło: https://weheartit.com/entry/129607358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj