Źródło: Pinterest

Chciałabyś, aby Twoje włosy miały większą objętość? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak osiągnąć ten efekt!

Wiele dziewczyn narzeka na to, że ich włosy są oklapnięte, przez co wyglądają jakby były ulizane. Chociaż główną tego przyczyną jest genetyka i nasza struktura włosa, to nie bez znaczenia jest również codzienna pielęgnacja oraz stylizacja. Zniszczone włosy mogą tracić swoją objętość, dlatego warto odstawić na bok lokówkę czy prostownicę, a suszarkę zamienić na taką, która ma chłodne powietrze. Przed każdym suszeniem pamiętaj również o zastosowaniu ochronnej mgiełki. Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby, dzięki którym dodasz swoim włosom objętości.

Jak dodać włosom objętości?

#1. Prawidłowe czesanie

Nad objętością włosów można pracować już od momentu ich umycia. Zanim przejdziesz do suszenia, rozczesz delikatnie włosy przy użyciu palców, a następnie chwytaj włosy partiami, unoś lekko do góry i w ten sposób susz. Podobny efekt uzyskasz przy użyciu odpowiedniej szczotki. Więcej na ten temat piszemy w punkcie numer #3.

#2. Suszenie pod włos

Drugim sposobem suszenia, które nadaje włosom objętości jest skierowanie strumienia powietrza w stronę odwrotną do ich wzrostu. Aby uzyskać jak najlepszy efekt zepnij górną warstwę włosów za pomocą klamry i zacznij suszyć je od spodu, a gdy już skończysz, wysusz wierzch.

#3. Wybór odpowiedniej szczotki

Najlepsza będzie ceramiczna i okrągła, ponieważ te wykonane z naturalnego włosia mogą osłabiać włosy. Aby uzyskać spektakularny efekt nawiń po kolei każde mokre pasmo włosów na szczotkę, a następni unieś je i skieruj powietrze suszarki w stronę nasady. Możesz spryskać wcześniej włosy modelującym sprayem.

#4. Kosmetyki nadające objętość

Spray oraz pianka mają dokładnie ten sam ładunek elektryczny co włosy, dzięki czemu odpychają pasma od siebie, co daje wrażenie większej objętości. Wybieraj również szampony, które zapewnią Ci pożądany efekt.

#5. Tapirowanie

Nie każda dziewczyna lubi ten zabieg, ale nie da się ukryć, że zapewnia on maksimum objętości. Tapirowanie należy wykonywać przy użyciu gęstego grzebienia. Zaczynając od czubka głowy delikatnie przesuwaj grzebieniem ku górze, aby włosy się podniosły. Jeżeli efekt jest zbyt wyrazisty, wygładź ostrożnie powierzchnię włosów, a na końcu utrwal całość lakierem.

#6. Odżywianie

Jeżeli Twoje włosy są zniszczone, to nie musisz rezygnować z odżywek z obawy przed utratą objętości. Używaj jednak wyłączeni kosmetyków do spłukiwania i staraj się nakładać je jedynie na końcówki swoich włosów. Stosuj również zasadę: im mniej, tym lepiej.

#7. Przydatne akcesoria

W walce o zyskanie objętości włosów warto wspomóc się różnymi akcesoriami. Jednym z nich są wałki. Jeżeli zdecydujesz się na takie o dużej średnicy i wysuszysz na nich włosy, będą one bardziej sprężyste i wizualnie gęstsze. Innym przydanym dodatkiem są okulary przeciwsłoneczne. Wystarczy, że po umyciu włosów, zaczeszesz je do tyłu, a następnie nałożysz na głowę okulary przeciwsłoneczne i delikatnie poruszasz włosami, tak aby uniosły się one lekko z przodu. Pozwól włosom naturalnie wyschnąć, a efekt końcowy Cię zaskoczy!

#8. Cięcie

Odpowiednia fryzura może mieć ogromny wpływ na objętość. Poste cięcia dość mocno obciążają włosy, co sprawia, że są one przyklapnięte. Jeżeli zależy Ci na objętości, postaw na cieniowanie. Dzięki temu Twoje włosy zyskają życie i uniosą się do góry.

Czytaj także: Jak pielęgnować włosy jesienią?

Jak zadbać o włosy jesienią?
Źródło: Pinterest

1 KOMENTARZ

  1. Generalnie suszenie od dołu rzeczywiście dodaje objętości, natomiast jest to efektem otwarcia łusek włosa, co niekorzystnie wpływa na ich kondycję i może prowadzić do uszkodzeń.
    Tapirowanie też bym odradzała, bo żeby to później rozczesać trzeba mocno się namęczyć…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj