Źródło: https://favim.com/image/4973027

Ten wpis pomoże Wam spełnić Wasze postanowienia w 2020 roku, dlatego zachęcam do jego przeczytania.

W pierwszych dniach nowego roku wielu ludzi stawia sobie nowe cele, postanowienia czy zadania do wykonania. Każdy z nas chyba pragnie, aby nowy rok był lepszy od tego poprzedniego. Robimy sobie plany, aby nie popełniać tych samych błędów i dobrze wykorzystać swój czas. Zapisanie postanowień na kartce to jedno, a wywiązanie się z nich to drugie. Jak więc postępować, aby z obietnic zostało więcej niż tylko marny ślad na naszym sumieniu?

Jak dotrzymać noworocznych postanowień?

#1. Stawiajcie sobie jasne i dokładne cele

W ramach przykładu wyobraźcie sobie, że chcielibyście wyrobić formę i postanawiacie niemal cały rok biegać. Jeśli zapiszecie sobie albo zakodujecie w głowie zdanie: ?biegać cały rok?, Wasze postanowienie zostanie spełnione jedynie w 20% lub w ogóle, będziecie odkładać jego realizację z dnia na dzień, nie odczujecie odpowiedniej motywacji i mobilizacji do działania. Jednak, gdy ten sam cel wyrazicie jaśniej, dokładniej formułując zadanie do wykonania, będzie Wam o wiele łatwiej. Np. zamiast pisać o bieganiu cały rok, ustalcie dokładnie ile razy w tygodniu, po ile minut lub kilometrów chcecie biegać. Możecie przygotować sobie plan działania. W ten sposób poczujecie większy przymus do wykonania zadania i większą chęć, bo w Waszej głowie będzie myśl, że czeka Was niezła przygoda, czy wyzwanie. A może poczujecie adrenalinę?

#2. Róbcie tylko to, co naprawdę chcecie i potrzebujecie

Nie zmuszajcie się do zmieniania czegoś, co według Was jest niepotrzebne i bez sensu. Jeśli nie chcecie się odchudzać, ale planujecie to zrobić ze względu na kogoś (np. chłopaka), to nie róbcie tego. Będziecie się niepotrzebnie męczyć, a i spełnianie tego postanowienia nie przyniesie Wam radości. Jeśli jednak ktoś z Waszego otoczenia zauważy, że np. nadużywacie telefonu, to zastanówcie się czy nie ma w tym ziarnka prawdy. Może faktycznie warto nad sobą popracować?

Pamiętajcie! Zanim coś postanowicie, pomyślcie czy to na pewno jest Wam potrzebne, czy jest to dla Was istotne, ale przede wszystkim – czy NAPRAWDĘ tego chcecie. Dzięki temu nie zabraknie Wam motywacji i szybciej weźmiecie się do pracy!

#3. Nie traćcie czasu

My, nastolatki, mamy ogromny problem, aby zrobić coś od razu. Bardzo często odkładamy wszystko na potem, na jutro, na kolejny rok? Jest to ogromny błąd, bo im dłużej coś odkładamy, tym bardziej nie chce nam się tego robić. Jeśli macie zamiar rozpocząć wykonywanie swoich postanowień, zacznijcie od TERAZ. Nigdy nie odkładajcie czegoś na późniejszy czas, bo potem będzie Wam jeszcze trudniej się za to zabrać. Im szybciej tym lepiej, niektóre rzeczy dobrze mieć już z głowy ?

#4. Podążajcie powoli, małymi krokami

Trening czyni mistrza, pamiętajcie więc, że nie wszystko wyjdzie Wam od razu. Ambitne plany wykonujcie powoli krok po kroku, dokładnie je planując. Nie ma się co śpieszyć, mamy przecież na to cały rok ? W ten sposób unikniecie niepotrzebnej presji, a i swoje zadanie wykonacie dokładniej.

#5. Nie poddawajcie się

Jak już wyżej wspomniałam, wiele rzeczy nie od razu wychodzi. Musicie jednak być silni i nie ulegać, próbować do skutku. W ten sposób wyćwiczycie swój charakter i nauczycie się wytrwałości. Nawet jeśli po wielu próbach coś pójdzie nie po Waszej myśli, możecie być dumni, że przynajmniej spróbowaliście i nabyliście doświadczenie. Dzięki temu będzie Wam łatwiej w przyszłości.

A Wy jakie macie sposoby, aby wywiązywać się z postanowień noworocznych?

Polecamy: Cele do zrealizowania w 2020 roku

jak dotrzymać postanowień noworocznych
Źródło: https://weheartit.com/entry/129607358

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj