Bukmacherzy online są bardziej rozpowszechnione niż kiedykolwiek wcześniej, co daje graczom doskonałą pozycję do obstawiania wydarzeń sportowych po ich rozpoczęciu.

Tego typu zakłady są znane jako zakłady na żywo i stają się coraz bardziej popularnym sposobem obstawiania zakładów sportowych.

Niezależnie od tego, czy próbujesz zyskać przewagę, dodać trochę intrygi do gry, czy po prostu zapomniałeś postawić zakład przed rozpoczęciem gry, zakłady na żywo to świetny sposób na rozpoczęcie.

W tym artykule znajdziesz wszystkie niezbędne informacje o zakładach na żywo i o tym, jak działają kursy na żywo.

Co to są zakłady na żywo?

Zakłady na żywo odnoszą się do procesu obstawiania gry, która jest już w toku.

Aktualnie większość zakładów jest nadal stawiana przed rozpoczęciem wydarzenia sportowego, ale zakłady na żywo nie są zbyt daleko w tyle.

A to wszystko dzięki rozwojowi zakładów mobilnych. Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było być w oknie instytucji hazardowej, aby postawić na gry.

Teraz wystarczy wyjąć urządzenie mobilne i otworzyć aplikację, aby uzyskać dostęp do linii zakładów na żywo.

Bukmacherzy wyznaczają linię otwarcia i zamykają akcję tuż przed rozpoczęciem meczu.

Bukmacherzy będą wtedy nadal oferować zaktualizowane linie w trakcie gry i na podstawie rozgrywającej się akcji.

Możesz znaleźć standardową linię pieniężną, spread i sumę w dowolnej witrynie bukmacherskiej.

Pomimo tego, że proces ten jest inny niż w przypadku zakładów przedmeczowych, nadal obowiązują standardowe zasady zakładów sportowych.

Kursy na zakłady na żywo: czym one są?

Jak tylko gra się rozpoczyna, bukmacherzy online zaczynają dostosowywać swoje linie zamknięcia na podstawie wyników w grze. Dotyczy to rozrzutów punktów, sum i może dotyczyć niektórych rekwizytów graczy lub drużyn.

Kursy na zakłady na żywo na początku nie zmienią się zbytnio. W miarę upływu czasu linie będą się powoli dostosowywać. Kursy w grze zaczynają się dramatycznie zmieniać, gdy drużyna wykazuje znaczną przewagę lub powoduje zmianę na tablicy wyników.

Kiedy ma miejsce kluczowe wydarzenie, kursy na żywo często się zawieszają, aby bukmacher mógł dostosować się do nowego scenariusza.

Gdy bukmacherzy są gotowi, nowe kursy są publikowane, aby odzwierciedlić to, co właśnie się wydarzyło, a obstawiający mogą postawić zakład.

Jakie są rodzaje zakładów na żywo?

Jeśli chodzi o zakłady na żywo, możesz zarabiać pieniądze, spready punktów zakładów i sumy, od czasu do czasu oferowane są rekwizyty gracza lub drużyny. Oto bardziej szczegółowy zarys tego, czego możesz się spodziewać:

  • Moneyline: Zakład na zwycięską drużynę, niezależnie od wyniku. Faworyt ma ujemną linię i musisz zaryzykować linię pieniędzy, aby wygrać 100 zł zysku. Słabszy ma dodatnie kursy, a linia pieniędzy jest tym, co możesz wygrać z zakładem 100 zł.
  • Rozpiętość punktowa: Rozpiętość punktowa to hipotetyczna przewaga wygranej dla faworyta i przewaga przegranej dla słabszego. W ten sposób bukmacherzy wyrównują grę obstawiającym, ponieważ drużyny różnią się jakością.
  • Sumy: Suma odnosi się do łącznego wyniku w danej grze. Gracze mają możliwość wybrania powyżej lub poniżej domniemanej sumy, którą obie drużyny połączą, aby zdobyć punkty.
  • Rekwizyty: te zakłady oferują możliwość obstawiania różnych rzeczy poza standardową linią pieniężną, spreadem i sumą. Wiele rekwizytów skupia się na statystykach gracza lub wydarzeniach w grze dla jednej konkretnej drużyny. Rekwizyty, które są uważane za mniej prawdopodobne, oferują dodatkowe kursy, takie jak pierwszy strzelec TD w meczu NFL.
  • Kontrakty terminowe: ponieważ niektóre rynki terminowe pozostaną otwarte przez cały sezon lub turniej, technicznie możliwe jest obstawianie na nie zakładów na żywo. Wydarzenia golfowe trwają cztery dni i możesz obstawiać zwycięzcę w dowolnym momencie, więc technicznie jest to zakład na żywo. To samo dotyczy wyboru zwycięzcy Super Bowl w trzecim tygodniu sezonu NFL.

Powyższy tekst ma charakter wyłącznie informacyjny. Wpis jest napisany w języku polskim i adresowany jest wyłącznie do pełnoletnich polskojęzycznych odbiorców, przebywających na terytorium, gdzie korzystanie z serwisów o tematyce gier hazardowych jest dozwolone. Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem, dlatego w Polsce dozwolone są wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat. Jeżeli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia, koniecznie skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie u legalnych bukmacherów, z ważną licencją Ministerstwa Finansów.