Pewnie nieraz myślałaś, że fajnie byłoby poznać ciekawych ludzi, tylko nie do końca wiedziałaś jak się za to zabrać. Oto kilka drobnych wskazówek, które na pewno Ci w tym pomogą!

Marzy Ci się zawarcie nowych znajomości, ale na dobrych chęciach się kończy? Spokojnie, to wcale nie jest takie trudne! Wystarczy odrobina zaangażowania i cierpliwości, a już niedługo grono Twoich znajomych się powiększy! Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które Ci to umożliwią.

Jak i gdzie poznać nowe osoby?

#1. Wyjdź do ludzi

Oczywiście przez Internet również można kogoś poznać, ale czy nie lepiej jednak wyjść z domu? Zamiast spędzać bezczynnie czas przed komputerem, weź swoją przyjaciółkę, przyjaciela i idźcie na miasto, do kina czy boisko, gdzie na pewno spotkacie sporo osób. Nawet wyjście do parku może okazać się strzałem w dziesiątkę. Razem będzie Wam łatwiej się przełamać i nawiązać z kimś kontakt.

#2. Festiwale / konwenty

Przeczytałaś gdzieś, że w Twoim mieście ma odbyć się jakieś większe wydarzenie? To idealne miejsce do poznawania nowych osób. Szczególnie na konwentach, gdzie zbierają się ludzie o podobnych zainteresowaniach, możesz znaleźć nawet swoją bratnią duszę. Festiwale to również fajna opcja, jeśli chodzi o zawieranie nowych znajomości. Na pewno słyszałaś o festiwalu kolorów, który jest organizowany w większości miast – przecież nie musisz od razu wybierać się na Open’er Festiwal. Jeśli nigdy nie byłaś na czymś podobnym, nic nie zaszkodzi Ci się wybrać i chociaż zobaczyć, jak tam jest. Ludzie są tam zazwyczaj otwarci i chętni na zawieranie nowych znajomości, więc powinno być Ci łatwiej.

#3. Znajomi znajomych

Nie znasz każdego znajomego Twojej koleżanki lub przyjaciółki, więc ciekawym rozwiązaniem byłoby zorganizowanie spotkania w większym gronie. Ty weźmiesz kilka osób, Twoja koleżanka również i zbierze się całkiem spora i zarazem fajna ekipa. Obydwie poznacie nowe osoby i nie będzie to może dla Ciebie aż tak ciężkie, jak zagadanie do zupełnie obcego człowieka. Każdy będzie kogoś kojarzył lub znał, więc z pewnością poczujecie się raźniej w swoim towarzystwie.

#4. Zajęcia pozalekcyjne

Jeśli w Twojej szkole lub w innym miejscu są organizowane zajęcia pozalekcyjne, to rozważ zapisanie się na nie. To nie tylko okazja, żeby rozwinąć swoje pasje czy nauczyć się nowych rzeczy, ale także możliwość poznania świetnych ludzi, którzy nadają na tych samych falach co Ty.

#5. Uśmiechnij się!

Mamy już miejsca, w których możesz spotkać fajnych ludzi, ale teraz nasuwa się jedno pytanie: ,,Jak to zrobić?”. Nic prostszego! Uśmiech i pozytywna energia, która będzie od Ciebie wręcz biła, na pewno przyciągnie spojrzenie niejednej osoby. Każdy chętniej podszedłby do kogoś promiennego i radosnego, niż osoby o wiecznie złym wyrazie twarzy. Uśmiech nic nie kosztuje, a jest tak niesamowicie istotny w nawiązywaniu kontaktów!

#6. Przełam się

Widzisz ciekawą osobę, którą chciałabyś poznać? Nie wstydź się – podejdź i zagadaj. Przecież to nic strasznego, nikt Cię nie wyśmieje, ani na Ciebie nie naskoczy z tego powodu. Zawsze możesz wymyślić powód, dla którego zaczynasz rozmowę. Chociażby pytanie o godzinę, bo Twój telefon akurat się rozładował. Kto wie? Może wyniknie z tego dłuższa konwersacja?

Ciekawych ludzi można poznać tak naprawdę wszędzie. Wystarczy dobre nastawienie i po prostu uśmiech, który przyciąga jak nic innego.

Polecamy: O czym rozmawiać z nowo poznanymi osobami?

gdzie poznać nowe osoby

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj