jak malować brwi

W tym wpisie podpowiemy Ci krok po kroku jak malować brwi, żeby wyglądały idealnie.

Odpowiednio podkreślone brwi potrafią „zrobić” nam cały makijaż. Z kolei ich brak lub zbyt słabe wyeksponowanie sprawia, że makeup jest niepełny. Rynek kosmetyczny zalewa nas coraz to nowymi kosmetykami do makijażu: kredki, mascary, żele, cienie, pomady… Jak się w tym wszystkim połapać i przede wszystkim jak malować brwi, żeby wyglądały idealnie? Przygotowałyśmy dla Ciebie krótki poradnik z wyszczególnieniem najpopularniejszych kosmetyków oraz instrukcją krok po kroku, jak wykonać perfekcyjny makeup.

Jak malow brwi?

Nie wszystkie dziewczyny mogą pochwalić się naturalnie ciemnymi brwiami. Te, wobec których matka natura nie była zbyt hojna, muszą posiłkować się kosmetykami. W sklepach najczęściej możemy znaleźć następujące produkty do malowania brwi:

◊ kredka do brwi – dobrze naostrzona umożliwia nadanie brwiom pożądanego kształtu, a także idealne ich wypełnienie. Możemy ją zastąpić tradycyjną kredką do oczu, jednak unikajmy koloru czarnego oraz bardzo ciemnych brązów, które wyglądają nienaturalnie;

◊ mascara do brwi – nie tylko przyciemnia włoski i wypełnia ewentualne ubytki, ale również rozczesuje je i układa. Używana na samym końcu wyczesuje dodatkowo nadmiar pudru lub cienia;

◊ cień/puder do brwi – zapewnia wypełnienie ubytków oraz wygładzenie brwi, dzięki czemu uzyskują one jednolity odcień;

◊ pomada do brwi – używana w tym samym celu co puder, jednak swoją konsystencją przypomina wosk. Za pomocą specjalnego pędzelka umożliwia idealne podkreślenie łuków brwiowych;

◊ żel do brwi – jest bezbarwny i służy do zdyscyplinowania niesfornych włosków, a także ich naturalnego podkreślenia.

kosmetyki do brwi
kosmetyki do brwi
kosmetyki do brwi
kosmetyki do brwi
kosmetyki do brwi

 

 

 

Jeżeli powyższa lista Cię przeraziła, to uspokajamy – nie musisz używać tych wszystkich kosmetyków za każdym razem. Zacznij od mascary, a gdy uzyskany za jej pomocą efekt będzie dla Ciebie zbyt słaby, sięgnij po kolejne produkty. Z pewnością przyda Ci się kredka oraz cień lub pomada.

jak malować brwi

Makijaż brwi krok po kroku

#1. Regulacja. Zanim zaczniesz malować brwi, powinnaś je wyregulować, aby uzyskać ich pożądany kształt. Jeżeli nie czujesz się w tym zbyt pewnie, idź do kosmetyczki. Unikniesz dzięki temu wpadki i będziesz wiedziała na przyszłość, na co możesz sobie pozwolić.

#2. Rozczesanie. Aby makijaż brwi był idealny, włoski powinny być dobrze ułożone. Użyj do tego specjalnej szczoteczki lub wykorzystaj umyty aplikator od tuszu. Szczoteczkę możesz delikatnie zwilżyć wodą lub wykorzystać żel do brwi dla lepszego efektu.

#3. Nadanie odpowiedniego kształtu. Aby nadać brwiom idealny kształt potrzebna będzie brązowa kredka. Blondynkom polecamy kredki w odcieniu beżu, aby odcień nie był zbyt ciemny. Kredka powinna być dobrze naostrzona, aby kreska była możliwie jak najbardziej precyzyjna.

#4. Wypełnienie. Kiedy mamy już gotowy kontur brwi, trzeba zadbać o jego dokładne wypełnienie. Świetnie sprawdzi się tu cień lub puder albo pomada. Do ich nałożenia będziesz potrzebować specjalnego, skośnego pędzelka. Początkującym dziewczynom polecamy cienie, które dają delikatniejszy efekt, a w razie potrzeby łatwiej jest je zmyć.

#5. Utrwalenie. Nie jest to obowiązkowy punkt, ale w razie potrzeby można na samym końcu użyć mascary, która zbierze namiar pudru albo bezbarwnego żelu.

#6. Ewentualne poprawki. Na samym końcu możesz użyć czystej szczoteczki, aby delikatnie rozetrzeć początki brwi (kwadratowe brwi od dawna są passé). Jeżeli chcesz jeszcze bardziej podkreślić łuki, przyda Ci się kredka w białym lub beżowym kolorze. Podkreśl nią dolną linię i rozetrzyj delikatnie pędzelkiem, aby kreska nie była zbyt ostra.

Aby Twoje brwi prezentowały się jeszcze lepiej, nie zapominaj o ich odżywieniu. W tym celu przyda Ci się: Odżywka do brwi, którą zrobisz w 5 minut.

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię