Jak malować paznokcie

Marzy Ci się idealny manicure? Sprawdź, jak malować paznokcie by prezentowały się pięknie.

Idealny manicure można uzyskać nie tylko w salonie kosmetycznym. Choć jest to mniej czasochłonne, to kosztuje znacznie więcej, a przy odrobinie dobrej woli jesteśmy w stanie osiągnąć zadowalający efekt własnymi siłami. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać idealny manicure.

Jak malować paznokcie?

Odpowiednie przygotowanie. Od tego należy zacząć. Nadaj paznokciom odpowiedni kształt przy pomocy pilniczka, tylko pamiętaj, żeby piłować w jedną stronę, aby nie uszkodzić płytki.

Kolejnym krokiem jest odsunięcie i ewentualne wycięcie skórek wokół paznokci. Nie jest to punkt obowiązkowy, ale dzięki temu nasz manicure będzie bardziej precyzyjny.

Odtłuszczanie płytki. Ten zabieg zapewni większą przyczepność lakieru, dlatego warto go stosować. Płytkę paznokcia można odtłuścić za pomocą cleanera, octu lub spirytusu salicylowego.

Baza. Baza nałożona na odtłuszczoną płytkę paznokcia przedłuży trwałość lakieru. Utwardzi dodatkowo paznokcie, więc jest to dobra wiadomość dla posiadaczek miękkiej płytki.

 

Nakładanie lakieru. Najczęściej nakładamy na paznokcie dwie warstwy lakieru, aby kolor był nałożony równomiernie, bez żadnych prześwitów. Nabierz na pędzelek odpowiednią ilość lakieru i zacznij malowanie od centralnej części płytki, a następnie domaluj boki. Drugą warstwę nałóż dopiero w momencie, gdy pierwsza dobrze zaschnie. Możesz to sprawdzić przykładając bardzo delikatnie płytki pomalowanych paznokci do siebie – jeżeli się kleją, to oznacza, że nie są jeszcze suche.

Top. Ostatnia warstwa nakładana na paznokcie. Można powiedzieć, że to taka wisienka na torcie, jeżeli chodzi o manicure 🙂 Top nie tylko utwardza lakier i przedłuża jego trwałość, ale dodatkowo nabłyszcza, dzięki czemu manicure prezentuje się jeszcze lepiej.

Polecamy: TOP pomysły na kolorowe paznokcie

Jak malować paznokcie

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj