Sprawdź, jaki wpływ na Twoje zdrowie i urodę mają napoje energetyczne.

Żyjemy w ciągłym stresie. Nauka, zajęcia pozalekcyjne, znajomi, imprezy – to wszystko zaczyna nas przytłaczać. Mało śpimy, dużo czasu spędzamy przy książkach, a jak próbujemy sobie z tym radzić? Sięgamy po różnego rodzaju “wspomagacze” – u nastolatków są to najczęściej napoje energetyczne. Mało kto jednak zastanawia się nad tym, jaki wpływ na nasze zdrowie mają te napoje.

Negatywny wpływ na nasze zdrowie, organizm i urodę:

Energetyki pobudzają komórki nerwowe w mózgu, podnoszą ciśnienie krwi, przyśpieszają akcję serca (kołatanie), wywołują pośrednie działanie na układ hormonalny, obciążają nerki oraz wpływają negatywnie na metabolizm wątroby. Może to prowadzić do wielu poważnych chorób, a w najcięższych przypadkach nawet do śmierci. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że napoje energetyczne można przedawkować! Nadmierna dawka kofeiny znajdująca się w tych wspomagaczach, może powodować bezsenność, zawroty głowy, czy rozdrażnienie. Ponadto jako produkt bardzo zakwaszający organizm, taki napój wypłukuje potrzebne witaminy i minerały. Może to powodować częste zmęczenie, osłabienie oraz uczucie apatii, przez co sięgamy po kolejne dawki kofeiny, tworząc błędne koło i doprowadzając się do uzależnienia.

Napoje energetyczne zawierają również duże ilości substancji chemicznych, barwników, konserwantów oraz bardzo dużo cukru i substancji słodzących, co również negatywnie wpływa na nasze zdrowie, ale także funkcjonowanie organizmu oraz wygląd naszej skóry. Substancje chemiczne mogą uczulać, wywołując podrażnienia na ciele.

Czytaj dalej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here