Starasz się dbać o linię i zdrowo odżywiać, ale nie umiesz odmówić sobie napojów gazowanych? Sprawdź, jak wpływają one na Twoje zdrowie i urodę.

Niby doskonale wiesz o tym, że napoje gazowane są kaloryczne i niezdrowe, ale mimo to często zdarza Ci się po nie sięgać? Nawet spożywane w małych ilościach, są szkodliwe dla naszego organizmu! Sprawdź, jak wpływają na Twoje zdrowie i urodę.

Silnie uzależniają. Podobnie jak fast foody oraz używki typu kawa czy papierosy. To powinien być dla Ciebie sygnał ostrzegawczy.

Mają negatywny wpływ na zęby. Cukier zawarty w gazowanych napojach (a jest go baaardzo dużo) niszczy szkliwo, a także przyczynia się do powstawania dziur i ubytków. Wizyta u dentysty wiąże się nie tylko z wydatkiem, ale też najczęściej z bólem, dlatego zanim sięgniesz po następną puszkę ukochanej Coli, dobrze się zastanów. Ponadto słodkie napoje często zawierają fosfor, który wypłukuje z organizmu wapń – jest on niezbędny nie tylko dla kości, ale również dla zębów.

Mogą powodować astmę. Zawarty w składzie napojów gazowanych benzoesan potasu, to związek chemiczny stosowany między innymi przy produkcji chemii. Oprócz astmy, może powodować też wysypki.

Spowalniają metabolizm. Wolny metabolizm = gromadzenie większej ilości tłuszczów w organizmie. Poza spowolnieniem metabolizmu i otyłością, tak duża ilość cukru, może być przyczyną problemów z krążeniem oraz rozwojem nowotworu jelita grubego.

Zwiększają ryzyko zachorowania na cukrzycę. Jedna puszka napoju gazowanego zawiera aż 10 łyżeczek cukru! Oczywiście zawiera również różne regulatory smaku, dzięki którym smakuje tak pysznie i pozornie orzeźwia. Dostarczanie regularnie organizmowi tak dużych dawek cukru, nie może się nie odbić na stanie zdrowia. Jeżeli dodatkowo w Twojej rodzinie odnotowano przypadki zapadnięcia na cukrzycę, ryzyko jest jeszcze większe!

Mogą powodować problemy z płodnością. Być może temat ciąży i macierzyństwa jest dla Ciebie tak odległy, że w ogóle o nim nie myślisz, ale kiedyś z pewnością będziesz chciała założyć rodzinę. Chyba warto pomyśleć o tym już wcześniej i zadbać o siebie, a nie zatruwać swój organizm, bo przecież każda z nas marzy aby jej dzieci urodziły się zdrowe.

Czytaj także: Co warto kupić w sklepie ze zdrową żywnością?

Źródło zdjęć: Favim

5 KOMENTARZE

  1. Dopiero po tym poście uświadomiłam sobie co robię z swoim organizmem. Przyznaje się i przeraża mnie to co zawierają te napoje i prawdę mówiąc piłam je wiele lat lirami. Nie chciałabym zachorować, mam dopiero 15 lat i chcę przeżyć wiele lat zdrowa i oczywiście założyć rodzinę. Dziękuję za ten post, który uświadomił mi to co robię własnemu zdrowiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj