Co zrobić, żeby nie dać się zranić chłopakowi i nie zaangażować zbyt szybko? Sprawdź!

Boisz się, że chłopak, który staje się Tobie coraz bliższy, Cię zrani? Takie obawy są w zupełności normalne, ale czasami są one uzasadnione – niestety nie każdy chłopak, którego poznajemy, jest warty naszej uwagi. Jak uchronić się przed zranieniem? Czytaj dalej!

#1. Nie ufaj mu od razu. Jeśli będziesz ufać bezgranicznie chłopakowi, którego znasz od niedawna, może to się dla Ciebie źle skończyć. Powinnaś być ostrożna i dokładnie mu się przyglądać, ponieważ nie wszyscy mają dobre intencje i niekoniecznie są tacy, na jakich się kreują.

#2. Nie bądź naiwna. Jeśli jego zachowanie wydaje Ci się podejrzane to lepiej posłuchaj swojej intuicji, zamiast jego kiepskich wymówek. Chłopak, który nie potrafi skupić się na jednej dziewczynie, nie jest wart żadnej, dlatego lepiej być samą niż być tą drugą.

#3. Czekaj na jego ruch. Zamiast wyznawać mu miłość, czekaj na pierwszy krok z jego strony. W ten sposób będziesz mieć pewność, że oboje macie wobec siebie takie same zamiary. To chyba lepsze rozwiązanie, niż powiedzieć ,,Kocham? i usłyszeć ,,To miło, ale??.

#4. Nie bądź natarczywa. Jeśli to zawsze Ty jesteś osobą, która wychodzi z inicjatywą spotkania i pisze jako pierwsza, może warto zastanowić się, czy on jest równie mocno zaangażowany w tę znajomość? Takie rzeczy lepiej uświadamiać sobie jak najszybciej, aby uniknąć rozczarowań.

#5. Nie narzucaj się. Mamy równouprawnienie, ale nie każdy chłopak lubi jak dziewczyna przejmuje inicjatywę, dlatego daj mu się wykazać. Ciągłe pisanie i przypominanie o swoim istnieniu może go zniechęcić do Ciebie.

#6. Obserwuj go. Sprawdź, czy nie chodzi mu czasem tylko i wyłącznie o jedno. Jak się o tym przekonać? Jeśli nie interesuje go nic poza tym, kiedy go odwiedzisz lub kiedy masz wolną chatę, to chyba nie powinnaś mieć wątpliwości z jakim typem masz do czynienia. Niektórzy jednak są bardziej przebiegli i dobrze się kamuflują. Co wtedy? Po prostu się nie śpiesz. Facet, któremu zależy tylko na jednym, nie będzie chciał czekać zbyt długo. Ponadto możesz przejrzeć jego Facebooka i sprawdzić czy czasem nie jest kobieciarzem 🙂

#7. Nie bądź z nim na siłę. Nie warto być z chłopakiem, który rani, tylko dlatego, żeby nie być samą. W ten sposób tylko się krzywdzisz, a przecież zasługujesz na kogoś, kto będzie Cię szanował i doceniał.

#8. Nie miej zbyt dużych wymagań. Szczególnie na początku znajomości nie powinnaś oczekiwać od chłopaka zbyt wiele, bo może się okazać, że on wcale nie jest Tobą zainteresowany tak samo mocno, jak Ty nim. Zanim zaczniesz opowiadać wszystkim o tym, że masz chłopaka, lepiej upewnij się, że on widzi Waszą znajomość w ten sam sposób. Unikniesz dzięki temu rozczarowań i nie będziesz cierpieć.

Czytaj także: Dlaczego chłopcy łamią obietnice?

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj