pytania do przyjaciela
Źródło: Pinterest

Boisz się, że Ty lub Twój przyjaciel poczujecie do siebie coś więcej? W tym wpisie znajdziesz wskazówki, dzięki którym nie wpadniecie we friendzone.


Zastanawiasz się czy przyjaźń damsko-męska jest możliwa? A może chcesz wiedzieć jakich zasad należy się trzymać, aby żadne z Was nie skończyło ze złamanym sercem? Poniżej przedstawiamy nasze rozwiązania, które pomogą Wam zachować dystans, oczywiście jeśli nie planujecie z czasem czegoś więcej.

Jak nie wpaść we friendzone?

1. Szczerze mówcie to co czujecie i czego żądacie od drugiej osoby

W tym wypadku szczerość to podstawa. Jeśli traktujesz chłopaka tylko jako przyjaciela, to mu to powiedz. Uprzedź go również, jeżeli w takiej relacji chcesz pozostać. Pomoże Wam to zapanować nad Waszymi uczuciami, a przy okazji unikniecie niepewności. Ważne, abyście mówili sobie czego od siebie oczekujecie i czego nie chcecie, aby się pojawiało w Waszej przyjaźni (np. zazdrość, ciągłe przytulanie się itp.).

2. Unikajcie słodzenia sobie i nadmiernego komplementowania

Każdy lubi być chwalony i kompletowany, jednak gdy zaczniecie robić to zbyt często, któreś z Was może zacząć robić sobie niepotrzebnie nadzieje. Unikajcie więc używania czułych słówek czy emotek typu serduszka, gdyż druga strona może zacząć czuć się niezręcznie.

3. Podczas spotkań zachowajcie dystans między sobą

Unikajcie nadmiernego przytulania się czy dotyku (musicie sami ustalić tutaj odpowiedni dystans). Pomoże Wam to pozostać na przyjacielskiej relacji.

4. Unikajcie dwuznaczności

Dwuznaczne teksty może i są czasami zabawne, ale niektórzy mogą szczerze odbierać takie rzeczy, przez co zaczynają liczyć coś więcej. Warto więc uważać na tego typu teksty, a także starać się nie stwarzać dwuznacznych sytuacji.

5. Częściej spotykajcie się w grupie niż w cztery oczy

Dzięki temu nie będziecie poświęcać całej uwagi i bliskości jedynie sobie, a przy tym będziecie mieli okazję pooglądać swoje zachowanie w większym gronie.

Jak myślisz, czy nasze rady są przydatne? Daj znać w komentarzu 🙂

Czytaj także: 50 pytań do przyjaciela, które powinnaś mu zadać


Zakochałaś się w chłopaku, który nie zwraca na Ciebie uwagi? A może wpadł Ci w oko nieśmiały typ i masz dosyć czekania aż zrobi pierwszy krok? Pobierz nasz poradnik, w którym znajdziesz aż 10 konkretnych sposobów na poderwanie chłopaka Twoich marzeń!

10 sposobów na poderwanie chłopaka Twoich marzeń


 

pytania do przyjaciela
Źródło: Pinterest

2 KOMENTARZE

  1. Dobre rady. Bardzo łatwo zatrzeć granicę. Wydaje mi się, że najtrudniej w nastoletnim wieku.
    Jak przyjdzie mi jeszcze jakiś sposób na myśl, to wrócę tu i dopiszę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj