W dzisiejszym wpisie przedstawiamy sposoby, dzięki którym można chronić swój wzrok przed szkodliwym promieniowaniem emitowanym przez ekrany urządzeń elektronicznych.

Obecnie nie jesteśmy w stanie funkcjonować bez laptopów, tabletów czy smartfonów oraz Internetu. Są nam one potrzebne do nauki, pracy, jak też rozwijania swoich pasji. Umożliwiają przeprowadzenie zdalnego kształcenia. Dzięki temu pracownicy niektórych branż mogą wykonywać swoje obowiązki w domu. Urządzenia elektroniczne umożliwiają nam też kontakt z bliskimi, z którymi nie możemy spotkać się w rzeczywistości.

Jednakże oprócz tych pozytywnych aspektów można wyróżnić także kilka negatywnych. Jednym z nich jest to, iż długie spędzanie czasu przed ekranem negatywnie wpływa na nasz narząd wzroku. W tym wpisie podpowiadamy, jak możemy zadbać o nasze oczy.

Jak ochronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem?

#1. Zakup szkieł z odpowiednim filtrem antyrefleksyjnym

W tym celu warto udać się do dobrego salonu optycznego i zdać się na specjalistę, który dobierze nam odpowiednie szkła oraz oprawki. Osoby, które spędzają przed komputerem (albo telefonem) kilka godzin dziennie powinny rozważyć zakup okularów.

#2. Zmniejszenie jasności ekranu

Im jaśniejsze światło pada z naszego monitora czy wyświetlacza, tym nasze oczy szybciej się męczą. Ten prosty trik ze zmniejszeniem jasności może przynieść ulgę naszym oczom.

#3. Częste mruganie

Sztuczne światło może wysuszać spojówki. Aby do tego nie dopuścić należy starać się jak najczęściej mrugać oczami. Chociaż początkowo może być Ci ciężko o tym pamiętać, to odrobina samozaparcia sprawi, że szybko wejdzie Ci to w nawyk, a Twoje oczy będą Ci wdzięczne.

#4. Zakup kropli nawilżających do oczu zawierających dużą ilość witamin

Krople to prawdziwe ukojenie dla podrażnionych oczu. Jeżeli często zdarza się, że od zbyt długiego patrzenia w ekran lub monitor Twoje oczy stają się zaczerwienione, pieką lub swędzą i zaczynają łzawić, to warto zaopatrzyć się w krople i mieć je zawsze pod ręką.

#5. Odrywanie wzroku od źródła promieniowania

Specjaliści twierdzą, że co 10 minut powinniśmy odkrywać wzrok od monitora czy ekranu telefonu i przez kilkanaście sekund patrzeć w dal lub zamknąć oczy. To może być trudne, prawda? Większość z nas zapomina o całym świecie i nie jest w stanie tak często odrywać wzroku od ekranu. Mimo wszystko postaraj się jednak robić przerwy jak najczęściej – z pewnością wyjdzie Ci to na dobre.

#6. Częste wietrzenie pomieszczenia

Dopływ świeżego powietrza będzie korzystny nie tylko dla Twoich oczu, ale również dla głowy. Poza tym, żeby otworzyć okno, musisz oderwać wzrok od komputera czy telefonu. Staraj się wietrzyć pomieszczenie co 1-2 godziny, chociaż przez kilka minut.

Starasz się dbać o swój wzrok czy raczej o tym zapominasz?

Czytaj także: Najczęstsze przyczyny problemów z nauką

Źródło: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj