Znalazłaś się w obcym mieście i nie wiesz jak się tam odnaleźć? Skorzystaj z naszych wskazówek!

Wybierasz się w odwiedziny do przyjaciółki z innego miasta? A może właśnie zaczęłaś nową szkołę z dala od domu? Jak się nie zgubić w obcym miejscu i jak się dostać z punktu A do punktu B? Oto, jak poradzić sobie w takiej sytuacji!

Jak odnaleźć się w obcym mieście?

Aplikacje

Telefon bardzo nam w tym momencie pomoże. Warto jest zainstalować takie aplikacje, jak mobile MPK bądź Jakdojadę.pl. Zawierają one wszystkie rozkłady kursowania autobusów i tramwajów miasta, w którym aktualnie się znajdujemy. Wystarczy tylko podać adres, a zostaniemy pokierowane dokądkolwiek chcemy. Oczywiście, żeby móc korzystać z tych aplikacji musimy połączyć się z Internetem lub skorzystać z darmowego wi-fi.

Mapy

Na smartfonie oczywiście sprawdzą się najlepiej. Wpisujemy dane obszaru, do którego chcemy się dostać, a po chwili dowiemy się, w jaki sposób możemy tam trafić. Popularne Google maps mają również opcję wyznaczania trasy, więc bez problemu odnajdziemy drogę. Jeżeli nie jesteś fanką elektroniki, przyda się tradycyjna, papierowa mapa.

Rozmowa z ludźmi

Dla szarych myszek będzie to katorga, jednak miejscowi bardzo tu pomogą. Podejdź i zagadaj najbliższego przechodnia, może zna odpowiedź na Twoje pytanie. Przy okazji poćwiczyć przełamiesz wewnętrzną barierę, co w przyszłości może Ci się przydać niejednokrotnie.

Znajomi

Jeżeli przyjaciółka, z którą masz się spotkać, nie odbiera telefonu, ale masz innych znajomych w danym mieście, możesz zapytać ich o dokładny dojazd. Jeżeli nie mieszkają tam, gdzie aktualnie się znajdujesz, poproś kogoś o wyszukanie trasy w Internecie.

Punkt informacyjny

W większych miastach powinnaś bez problemu znaleźć punkt informacyjny (lub informację turystyczną). Tam nie tylko uzyskasz informacje dotyczące dojazdu w konkretne miejsce, ale powinnaś także otrzymać mapę, która może Ci w tym pomóc.

Mamy nadzieję, że ten post pomoże Ci w sytuacji, kiedy będziesz potrzebować pomocy i bez problemu odnajdziesz drogę do miejsca, do którego chcesz dotrzeć.

Polecamy: Dlaczego warto podróżować po świecie?

Jak odnaleźć się w obcym mieście?

Źródło zdjęć: Pexels

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj