Źródło: Pinterest

Chciałabyś odnieść w swoim życiu sukces? W tym wpisie podpowiadamy, jak zwiększyć swoje szanse na to, że Ci się uda.

Osiągnięcie sukcesu w dużej mierze zależy od ciężkiej pracy lub trafnego pomysłu na siebie. Oczywiście przyda się również odrobina szczęścia 🙂  W tym wpisie podpowiadamy, co robić, aby zwiększyć swoje szanse na odniesienie sukcesu w życiu.

Jak odnieść w życiu sukces?

#1. Ustal sobie jakiś cel

Samo ,,chcę być bogata / sławna” to raczej zbyt mało. Twój cel powinien być bardziej skonkretyzowany, a nie składać się z ogólników. Nawet, jeśli faktycznie chcesz być w przyszłości bogata, to celem powinien być sposób, w jaki to osiągniesz (np. praca jako programistka, prawnik, lekarz lub po prostu specjalista w wybranej dziedzinie).

#2. Zastanów się, jak ten cel osiągniesz

Co będzie Ci potrzebne do tego, abyś mogła osiągnąć zamierzony cel? Studia, a może specjalistyczne kursy? Znajomość języka obcego? Najlepiej, jeśli wypiszesz sobie to wszystko na kartce bądź w notesie. Możesz stworzyć specjalny diagram, w którym rozrysujesz sobie ścieżkę osiągnięcia celu. Przykładowe ścieżki:

  • Studia na kierunku XX Zdawanie matury z przedmiotu XX Wybór liceum o profilu XX.
  • Specjalistyczny kurs Zdobycie pieniędzy na szkolenie (np. poprzez pracę sezonową) lub znalezienie darmowych.
  • Znajomość języka obcego Zapisanie się na dodatkowe zajęcia / nauka samodzielna Wygospodarowanie 30-60 minut każdego dnia na szlify.

#3. Nie poddawaj się w razie trudności

Prędzej czy później z pewnością na Twojej drodze pojawią się jakieś trudności. Mogą być one mniej lub bardziej poważne. Zawalenie sprawdzianu z pewnością łatwiej naprawić niż uzyskanie zbyt małej liczby punktów na maturze. Pamiętaj jednak, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a odniesienie w życiu sukcesu zależy od Twojej determinacji.

#4. Przygotuj sobie plan awaryjny

Na wypadek, gdyby podczas realizacji celu, coś poszło nie tak, warto mieć przygotowany plan awaryjny. Zastanów się, co zrobisz, jeśli któryś z warunków, które musisz spełnić, aby osiągnąć cel, się nie powiedzie (np. nie dostaniesz się na studia).

#5. Uwierz w to, że dasz radę

Nie daj sobie wmówić, że nie jesteś wystarczająco dobra. Odetnij się od ludzi, którzy próbują podciąć Ci skrzydła i nie słuchaj tego wrednego głosiku w Twojej głowie. Skoro inni dali radę osiągnąć sukces, to Ty również masz na to szanse!

#6. Nie wahaj się prosić o pomoc

To nie tak, że do wszystkiego musisz dojść sama. Warto czasem skorzystać ze wsparcia innych (i oczywiście w miarę możliwości się odwdzięczać). Nie chodzi tylko o bezinteresowną pomoc, ale również o tę odpłatną. O ile tylko masz taką możliwość, oddeleguj część zadań, w których nie czujesz się zbyt pewnie, a wiesz, że inni zrobią je lepiej lub szybciej.

Czytaj także: Niespełnione ambicje rodziców – jak z nimi walczyć?

Jak się zmotywować?
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/320037117261757401

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj