Masz problem z elektryzującymi się włosami? Sprawdź jak je okiełznać!


Elektryzowanie włosów spowodowane jest tym, że na włosach wytwarzają się dodatnie ładunki elektryczne, które, odpychając się od siebie, tworzą niepożądaną naelektryzowaną aureolę. Problem ten zwykle nasila się zimą, ale może występować też w innych porach roku. Sprawdź, jak sobie z nim poradzić!

Jak okiełznać elektryzujące się włosy?

Odpowiedni szampon. Zrezygnuj z szamponów nadających włosom objętości na rzecz tych, o naturalnym pH. Częste mycie również przyczynia się do elektryzowania się włosów.

Nawilżanie. Stosuj odżywki i maski do włosów, np. maskę  ,,Algae” marki Kallos Cosmetics dostępną w drogeriach Hebe w cenie ok. 10 zł. Maska nawilża włosy, dzięki czemu przestają się elektryzować, a ponadto nadaje włosom połysk, nie obciążając ich.

Ubrania. Materiał, z którego są zrobione Twoje ubrania ma duże znaczenie – unikaj tkanin syntetycznych i w miarę możliwości noś naturalne materiały.

Szczotkowanie włosów. Częste szczotkowanie sprawia, że włosy bardziej się elektryzują, dlatego staraj się nie robić tego zbyt często. Do czesania wybieraj grzebienie i szczotki z naturalnego włosia bądź te metalowe lub drewniane.

Suszenie. Zainwestuj w suszarkę jonizującą, która ma chłodny nawiew powietrza.

Utrwalenie. Gotową fryzurę spryskaj lakierem do włosów lub pianką. Dzięki temu utrwalisz swoją fryzurę i zapobiegniesz elektryzowaniu na długi czas.

Zwiąż włosy. To oczywiście nie poprawi kondycji Twoich włosów, ale przynajmniej na jakiś czas pozbędziesz się problemu. Nie zapomnij wetrzeć wcześniej we włosy pianki.

Jak okiełznać elektryzujące się włosy?

Źródło zdjęć: http://weheartit.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj