Sprawdź co zrobić, gdy jesteś na diecie i dopadnie Cię głód.

Osoby próbujące schudnąć na własną rękę często borykają się z uczuciem głodu. Przyczyną tego jest zazwyczaj zbyt mała ilość posiłków lub zbyt mała ich kaloryczność. Najlepszym rozwiązaniem byłoby jeść więcej, ale nie zawsze jest to możliwe. Zwiększenie kaloryczności wymaga zwiększonego wysiłku fizycznego, a nie każdy może sobie na to pozwolić. Niektórzy nie mogą ze względu na stan zdrowia, a inni nie chcą, bo nie lubią.

Jak opanować głód, gdy pojawia się nieprzyjemne ssanie w żołądku? Poniżej przedstawiamy 5 skutecznych sposobów.

1. Napij się. Wypicie szklanki wody lub kubka herbaty (np. ziołowej lub zielonej) to najlepszy sposób, żeby zaspokoić głód. Nie zawsze niestety sama woda wystarczy, ale od tego warto zacząć, bo jest duża szansa, że na jakiś czas przestaniesz odczuwać ssanie w żołądku. Wodę możesz pić bezkarnie i bez obaw, że przekroczysz dzienny limit kalorii.

2. Zajmij się czymś. Często zaczynamy odczuwać głód z nudów. Znalezienie sobie jakiegoś zajęcia powinno rozwiązać ten problem. Najlepiej stawiać na aktywność – nie tylko zaczniemy coś robić i zapomnimy o głodzie, ale przy okazji spalimy kalorie.

3. Sięgnij po zdrową przekąskę. W chwilach, gdy dopada nas głód często sięgamy po coś słodkiego, przez co nie możemy schudnąć. Na taką okoliczność warto przygotować się wcześniej i mieć pod ręką orzechy, wafle ryżowe lub owoc.

4. Idź spać. Na wieczorny głód jest jedna, za to bardzo skuteczna metoda – pójście spać. Niestety nie u każdego ten sposób nie sprawdzi, bo nie każdy potrafi zasnąć z pustym żołądkiem. Osoby, które nie potrafią mogą spróbować napić się wody lub zaparzyć sobie melisę.

5. Zadzwoń do kogoś. Najlepiej niech to będzie osoba, z którą masz dużo wspólnych tematów i z którą mogłabyś rozmawiać godzinami. Dzięki temu zapomnisz o głodzie i przetrwasz do następnego posiłku, a przy okazji zadbasz o dobre relacje ze znajomymi czy rodziną 🙂

Polecamy: Podstawowe zasady zdrowego odżywiania

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

  1. Dziewczyny, mam ogromny problem. Nie wiem, czy to normalne, ale pomimo normalnego jedzenia, cheata raz na jakiś czas itp. jestem strasznie chuda i nie czuję się atrakcyjnie. Nawet wtedy kiedy przez cały dzień jem same niezdrowe rzeczy, to moja waga ani drgnie. Wszyscy mówią, że jestem patyczakiem, już sama nie wiem, co robić. 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj