Jesteś ciekawa, jak szybko i łatwo można osiągnąć zamierzony cel? Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jak to zrobić!

Wyobraź sobie, że wyznaczasz jakiś cel. Powiedzmy, że tym celem jest szczyt wysokiej góry. Aby osiągnąć zamierzone postanowienie, musisz krok po kroku iść w górę stromym zboczem, by w końcu uzyskać to, czego pragniesz. Droga na szczyt nie przypomina pięknej ścieżki w parku, o którą dbają specjaliści, lecz właśnie taki leśny szlak, na którym można znaleźć poprzewracane drzewa oraz wystające korzenie, czyhające na to, że źle postawisz nogę i upadniesz.

Jak osiągnąć swój cel?

Nazwij swój cel

Weź do ręki czystą kartkę oraz długopis. Napisz tam wszystko to, co pragniesz osiągnąć. Ważne, żeby cel był pozytywny, przez co nie zniechęcisz się przy jego zdobywaniu. Najlepiej będzie, gdy wyznaczysz sobie czas na osiągnięcie swoich zamierzeń. Jeżeli cel będzie zbyt przyszłościowy, to będziesz go wciąż odkładać i w końcu nic z tego nie wyjdzie.

Zmotywuj się

Bardzo ważnym punktem jest motywacja. Na tej samej kartce napisz jak najwięcej powodów, dla których chcesz osiągnąć swój cel. To pozwoli Ci łatwiej i szybciej go osiągnąć. W chwilach zwątpienia zaglądaj do tej kartki, by przypomnieć sobie po co to wszystko.

Ustal plan działania

Skoro masz już cel, to pozostaje Ci już tylko jakoś go osiągnąć 🙂 Zadaj sobie pytanie ,,Jak zdobyć mój cel?”. Wymyśl kilka pomysłów na jego realizację. Zrób ,,burzę mózgu” i na kolejnej kartce zapisz wszystko, co przychodzi Ci do głowy. Mając kilka zadań, ustal, co masz zrobić w pierwszej kolejności, a co następnie.

Działaj!

Nic się samo nie dzieje. Siedząc i marudząc, nie osiągniesz nic. Skoro masz już stworzony plan, to teraz zostaje tylko zabrać się za jego realizację. Już samo to, że zaczniesz, jest wielkim krokiem w kierunku sukcesu.

Zamieniaj marzenia w cele i dąż do ich realizacji! Podejmij walkę o swoje szczęście i idź przed siebie. Możesz osiągnąć bardzo dużo.

Czytaj także: Jak walczyć ze strachem?

Jak osiągnąć swój cel?

Źródło zdjęć: Pexels | http://favim.com

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj