Posiadaczki włosów gęstych i długich, mogą mieć problem z nawilżeniem i puszeniem się włosów. Przedstawimy kilka porad i kosmetyków do pielęgnacji takiego typu kosmyków 🙂

1. Jak rozpoznać gęste włosy? Taki włos zazwyczaj jest twardy i ma dużą średnicę, ale nie zawsze.Spięte włosy są grube i sprawiają wrażenie obfitych. Zazwyczaj włosy są pozbawione życia i opadają, ponieważ są nadmiernie ciężkie. Takie włosy są czasami przesuszone i kręcone. Mogą się również przetłuszczać u nasady.

2. Włosy gęste i suche. Takie włosy wymagają większej uwagi, bo kosmyki mogą wyglądać jak suche siano, a tego nie chcemy. Ważne, aby je nawilżyć, wygładzić i zregenerować.

Dużą rolę grają tutaj odżywki i maski. Warto używać też olejków, takich jak : olej kokosowy, arganowy, czy olejek z marakui. Jeżeli chodzi o wybór szamponu, tutaj wszystko zależy od typu skóry głowy. Warto wybierać takie, które jej nie podrażniają, a nawilżają.

Jak pielęgnować gęste włosy?1. Dove Hair Therapy (Szampon do włosów suchych i zniszczonych), cena ok.12 zł;

2. Garnier Ultra Doux (Odżywka do włosów suchych i zniszczonych), cena ok. 8 zł;

3. L’biotica, Biovax (Intensywnie regenerująca maseczka do włosów suchych i zniszczonych), cena ok. 16 zł;

4. Eveline, Argan Keratin Liquid Silk (Arganowy olejek do włosów), cena ok. 10 zł.

Czytaj dalej:

5 KOMENTARZE

  1. Fajnie, tylko szkoda, że akurat niestety nie przyda się do moich. Mimo że mam gęste , długie kręcone włosy, które często się puszą nieważne, czy wysuszę suszarką czy same po prostu. I mam bardzo dużą objętość, a kupowanie szamponów, gdzie można znaleść jako odżywkę i dodać objętości – jest tego po prostu za dużo. Macie może pomysł, lub znacie jakieś szampony dla włosów, które nie potrzebują objętości?
    Mam mocne, długie i zdrowe włosy w ogóle nie zniszczone, ale brakuję mi szampon który nie jest przeznaczony na same objętości czy regenowanie końcówek. Dlatego fajnie , byłoby gdyby na waszej stronie taki wpis się znalazł.
    Pozdrawiam :))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here