Źródło: Pinterest

To, że czujesz się samotna, może mieć wiele przyczyn. Nie masz partnera, znajomych, nie możesz liczyć na wsparcie rodziny. Jak sobie poradzić ze samotnością? Mamy na to kilka sposobów.

Jeśli jesteś ostatnio zła, miewasz wahania samopoczucia, na nic nie masz ochoty, czujesz się niedoceniona, samotna, to czas skończyć z takim stanem i jak najszybciej uporać się z tą sytuacją. Z naszymi poradami będzie to łatwiejsze!

Jak pokonać samotność?

#1. Wyciągnij wnioski

Aby rozwiązać jakiś problem, trzeba najpierw znaleźć jego przyczynę. Zastanów się nad swoim życiem, czego ci brakuje, czego potrzebujesz, co wprawia cię w depresyjny nastrój. Pomocny w leczeniu takiego stanu może okazać się pamiętnik lub dziennik – codziennie zapisuj swoje rozterki, odczucia, a potem analizuj te sytuacje i poszukaj rozsądnego rozwiązania.

#2. Pomyśl nad wizytą u psychologa

Wizyta u psychologa lub psychiatry nie oznacza nic złego – to lekarz taki, jak każdy inn. Terapia pomoże Ci zmierzyć się z problemami, zrozumieć samą siebie i odzyskać wiarę we własne możliwości.

#3. Patrz w przyszłość

Rozpocznij wielkie planowanie – pomyśl o swojej przyszłości, co chciałabyś zrobić, co osiągnąć, jakie zadania masz do wykonania. Nawał ciągłych obowiązków pozwoli ci zapomnieć o problemach, a przynajmniej nie będziesz rozpamiętywała dlaczego coś się wydarzyło. Dobrym rozwiązaniem jest też odnalezienie nowej pasji – poucz się języka obcego, zapisz się na lekcje gry na instrumencie lub zacznij biegać.

#4. Wyjdź do ludzi

Najgorsze co możesz zrobić to zamknąć się w czterech ścianach i siedzieć w samotności, rozpamiętując swoje porażki i rozczarowania. Nie rezygnuj ze swoich planów tylko dlatego, że nie masz partnera czy najlepszej przyjaciółki. Przecież możesz pójść do kina sama, zjeść obiad na mieście czy pójść na imprezę.

#5. Poznawaj nowych ludzi

Na początku możesz mieć problem z zaufaniem nowej osobie, szczególnie jeśli masz nieprzyjemne doświadczenia. Warto jednak spróbować wyjść do ludzi – zapisać się do szkoły tańca, klubu sportowego czy na kurs fotografii. Na pewno poznasz tam przyjazne osoby, które w dodatku będą podzielały tę samą pasję.

#6. Zaadoptuj zwierzaka

Zaadoptuj zwierzaka ze schroniska – nie dość, że zrobisz dobry uczynek, to jeszcze lepiej się poczujesz. Nowy lokator będzie potrzebował sporo uwagi – będziesz musiała pamiętać, żeby dać mu jeść, czy wyjść z nim na spacer.

Jesteśmy ciekawe jakie są Wasze sposoby na samotność! Piszcie w komentarzach.

Polecamy: Czy Twoi przyjaciele są toksyczni?

Jak pokonać samotność?

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj