Z tego wpisu dowiesz się, jak polepszyć swoje relacje z mamą!

Matka jest tylko jedna. To Twój wzór, Twoja bohaterka, opiekunka, przyjaciółka, powierniczka sekretów. Od najmłodszych lat jest przy Tobie. Ale nie zawsze jest tak idealnie, prawda? Czasem i Ty i Twoja mama macie gorsze dni – czasem jesteście kumpelkami, a czasami drzecie koty. W tym wpisie podpowiemy, jak możesz poprawić swój kontakt z mamą.

Jak polepszyć swoje relacje z mamą?

Pielęgnuj Waszą relację. Dbaj o Wasz kontakt – w innym razie, między Wami będzie wyczuwalne napięcie i niechęć. Proponuj wspólne spędzanie czasu – spotkania, zakupy, gotowanie. Doradzaj jej, ale też sama proś o rady. Rozmawiaj z nią, opowiadaj o swoim życiu i codziennych sprawach, dzwoń do niej, ale też słuchaj jej. Pamiętaj, aby nie robić żadnej z powyższych rzeczy z poczucia obowiązku – wtedy będzie to wyczuwalne, a poza tym, skoro zamierzasz polepszyć waszą relację z przymusu, zadaj sobie pytanie, czy to ma jakikolwiek sens?

Bądź wdzięczna. Pamiętaj, że mama dała Ci życie, opiekuje się Tobą, jest obok na każde zawołanie, broni Cię przed krzywdą, służy pomocną dłonią i zawsze stoi za Tobą murem. Doceń to i miej na uwadze każdego dnia. Okaż jej też swoją wdzięczność – nie musisz o tym pisać przemówienia – czasem wystarczy tylko głęboki uścisk i zwykłe (a jednak niezwykłe) „Kocham Cię, mamo”.

Naucz się szacunku. Szanuj swoją mamę i rzeczy, które dla Ciebie zrobiła. Na pewno nieraz się dla Ciebie poświęciła, może nawet nie wiesz o niektórych z jej wyrzeczeń. Respektuj to, co robi i kim dla Ciebie jest.

Pomagaj mamie. Twoja mama na pewno ucieszy się, gdy pozmywasz naczynia lub chociaż posprzątasz swój pokój bez jej prośby. Jeśli ona pracuje, musi być bardzo zmęczona po całym dniu pracy. Wyjdź z inicjatywą – poświęć swoje oszczędności i zrób zakupy, zrób obiad, odbierz rodzeństwo ze szkoły, posprzątaj w domu. Możesz być pewna, że mama zauważy Twoje zaangażowanie i będzie szczęśliwa 🙂

Zmień swoje nastawienie. Zastanów się, czy wina napiętych relacji nie leży po Twojej stronie. Może jesteś zbyt opryskliwa, nieposłuszna, niemiła, mało delikatna, obrażalska, nieuczciwa, niecierpliwa albo masz za duże oczekiwania wobec mamy. Traktuj ją, tak jak Ty chciałabyś być traktowana. Pamiętaj, że ona też ma swoje granice wytrzymałości i cierpliwości, dlatego bądź wyrozumiała, szczera i okazuj jej swoje uczucia.

Na koniec najważniejsze: Niech mama pamięta, że też była córką. A Ty nie zapomnij, że też będziesz matką 🙂

Jak polepszyć swoje relacje z mamą?

Źródło zdjęć: Pexels

5 KOMENTARZE

  1. Moja mama to moja najlepsza przyjaciolka ? Kocham ja strasznie i zycze wszystkim dobrej relacji za najważniejsza osoba na świecie czyli mamusia
    ?????????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj