Źródło: Pinterest

Twoja przyjaciółka tkwi w toksycznym związku? Sprawdź, jak możesz jej pomóc!

Po czym poznać toksyczny związek? Nie ma tutaj jednej definicji. Toksyczność może przejawiać się na wiele sposobów. Jeżeli jednak obserwując z boku, widzisz że w związku Twojej przyjaciółki źle się dzieje, to możesz spróbować jej pomóc.

Jak pomóc przyjaciółce uwolnić się z toksycznego związku?

Zanim zaczniesz cokolwiek robić, pamiętaj że to Twoja przyjaciółka powinna przede wszystkim chcieć coś zmienić w swoim życiu. Możesz spróbować uświadomić jej problem, ale tylko ona może podjąć ostateczną decyzję.

#1. Porozmawiaj z nią

Jeżeli tylko Twoja przyjaciółka ma siły i chęci na rozmowę, to koniecznie spotkaj się z nią i spróbuj uświadomić, że w jej związku dzieje się źle.

#2. Bądź w gotowości

Może się okazać, że Twoja przyjaciółka nie czuje się na siłach, żeby opowiedzieć o szczegółach swojego związku. Wtedy ważne jest uświadomienie jej, że kiedy tylko będzie gotowa, może do Ciebie przyjść.

#3. Nie naciskaj na nią

Nawet jeśli wiesz, że jej związek nie ma sensu i prędzej czy później się rozpadnie, to nie próbuj zmuszać swojej przyjaciółki do zerwania. Być może nie jest jeszcze gotowa na ten krok, a pod wpływem presji może odsunąć się od Ciebie, a nie swojego chłopaka.

#4. Pomóż jej przygotować plan

Wiele osób przed podjęciem trudnych decyzji musi zaplanować sobie po kolei każdy krok. Jeżeli Twoja przyjaciółka także należy do tej grupy, to spróbuj pomóc jej przygotować plan działania. Dzięki temu być może łatwiej będzie jej uwolnić się z toksycznego związku.

#5. Zaopiekuj się nią po wszystkim

Po rozstaniu Twoja przyjaciółka z pewnością będzie się czuła bardzo samotna. Aby nie zaczęła żałować podjętego kroku lub – co gorsza – nie wróciła do swojego ex, staraj się spędzać z nią jak najwięcej czasu.

Czytaj także: O czym powinnaś powiedzieć swojej przyjaciółce?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj