uroda

Dzięki konturowaniu możesz uwydatnić miejsca na twarzy, które lubisz i optycznie wyszczuplić oraz zamaskować te, za którymi nie przepadasz, nadając jednocześnie swojej buzi delikatnej opalenizny.

Na początek potrzebujesz kilka kosmetyków: rozświetlający korektor, dwa podkłady –  jeden w odcieniu Twojej cery i drugi, nieco ciemniejszy, puder w kamieniu lub sypki, bronzer i rozświetlacz. Możesz zamiast tego kupić paletkę korektorów Catrice, która łączy w sobie te kosmetyki, a kosztuje około 15 zł.

Uwaga! Jeśli nie masz brązera lub rozświetlacza, możesz zastąpić je… cieniami do powiek!

Pamiętaj, aby bronzer w kamieniu (prasowany) nakładać na przypudrowaną wcześniej twarz, a kremowy – na nałożony wcześniej podkład.

Miejsce  nakładania kosmetyków zależy od kształtu Twojej twarzy:

Owalna: Bronzer nałóż poniżej kości policzkowych, a róż powyżej (patrz zdjęcia na górze);

Okrągła: Aby optycznie wyszczuplić twarz, przyciemnij brązerem żuchwę i miejsca pod kościami policzkowymi, a także boczne części czoła, aż do skroni. Rozświetlacz nałóż pod oczami i w centralnej części czoła.

Kwadratowa: Brązer nałóż na wystające kości żuchwy i miejsca pod kościami policzkowymi. Róż nałóż powyżej pod dość mocnym skosem, by optycznie wyszczuplić twarz.

Podłużna: Przyciemnij całą linię wzdłuż włosów, aby optycznie zmniejszyć wysokie czoło oraz czubek brody, by wyglądała na mniej spiczastą. Rozjaśnij kąty żuchwy, aby Twoja twarzy wyglądała na pełniejszą.

Uwaga! Pamiętaj, aby dokładnie rozcierać granice kolorów – zbyt mocne kontrasty zepsują cały efekt.

Źródło zdjęć: http://weheartit.com

4 KOMENTARZE

  1. Ostatnio były nawet w promocji. Ja zawszę czekam na promocje na podkłady i tusze do rzęs w Rossmannie. Ja polecam tą jaśniejsza, daje fajne i naturalne wykończenie.

  2. Weronika, ja ostatnio kupiłam sobie świetną paletkę od loreala infallible scultp – bardzo łatwo się ją aplikuje, daje ładny efekt i długo się na buzi utrzymuje. No i ładne kolory ma, więc można coś sobie dobrać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here