Jesienna chandra czy depresja?
Źródło: Pinterest

W dzisiejszym wpisie dowiesz się, gdzie możesz poszukać pomocy, kiedy znajdziesz się w trudnej sytuacji.

Od jakiegoś czasu czujesz się źle? Zakochałaś się bez wzajemności albo straciłaś kogoś bliskiego? Nie radzisz sobie z codziennością? Ktoś Cię bardzo skrzywdził? Miewasz myśli samobójcze lub po prostu nie widzisz sensu swojego istnienia?

Wiedz, że to nie musi trwać wiecznie. Spróbuj odmienić swój los na lepsze i zdecyduj się poszukać pomocy. Twoje problemy nie muszą okazać się nie do rozwiązania. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz o tym porozmawiać z kimś bliskim, są inne wyjścia. Już nie musi być beznadziejnie. Dość udawania, że wszystko jest w porządku i tłamszenia w sobie emocji. Pamiętaj, że w Twoim położeniu wszystko zależy od Ciebie. Wystarczy odrobina chęci i szczypta odwagi. Nie bój się zrobić pierwszego kroku, bo nic na tym nie stracisz, a możesz jedynie zyskać.

Czasem zwykła rozmowa z drugą osobą może okazać się małym kroczkiem w celu rozwiązania problemów. Wiadomo, że nie od razu wszystko się ułoży i wróci na swoje tory. Potrzeba też czasu i zaangażowania do tego, aby uleczyć złamane serce, skrzywdzoną duszę czy pozwolić ranom na ciele się zagoić.

W tym wpisie chciałybyśmy przedstawić kilka form, gdzie można otrzymać pomoc w kryzysowych sytuacjach.

#1. Profesjonalną pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc pod ogólnopolski darmowy numer 116 111. Jest to anonimowy Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, działający przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czasem wystarczy jedna rozmowa. Zdarza się też tak, że osoby dzwonią regularnie i podczas konwersacji proszą o rady, mówią o swoich postępach w pokonywaniu trudności czy w skomplikowanych relacjach z bliskimi, ustalają kolejne plany działania.   

#2. Jeśli obawiasz się opowiedzieć o swoim problemie, możesz o nim napisać. Trzeba zarejestrować się na stronie internetowej 116 111 i wysłać swoją wiadomość do konsultantów. Nie obawiaj się rejestracji. Do tego potrzebny jest Twój własny login i hasło oraz adres e-mail, który również możesz stworzyć tak, aby nikt nie poznał Twojej tożsamości. To nic trudnego. Po pewnym czasie dostaniesz odpowiedź na Twoje pytania, wątpliwości czy przedstawione kłopoty.

Adres strony internetowej: https://116111.pl/napisz

Zachęcamy do zapoznania się z działalnością Telefonu Zaufania oraz Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Na ich stronach internetowych możecie uzyskać wiele innych cennych informacji oraz wskazówek.

#3. ?Rumianki i bratki – naturalne kosmetyki SKLEP” to strona na Facebooku, która pomaga ofiarom przemocy domowej. Nazwa jest nieprzypadkowa. Chodzi o to, żeby oprawcy nie zorientowali się, że ofiara szuka pomocy. Wielu z nich kontroluje prywatne wiadomości czy media społecznościowe swoich ofiar. W ofercie sklepu jest pomoc psychologiczna oraz wyzwanie policji (dzieje się, to kiedy ktoś zamawia kosmetyki i podaje swój adres). O pomoc można poprosić również wprost. Strona jest skierowana zarówno do kobiet, jak i mężczyzn.  

Tutaj umieszczany numery telefonów, pod które również można dzwonić.

  • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji (tel. 22 594 91 00) czynny w środy i czwartki od godziny 17.00 do 19.00. Rozmowa jest anonimowa, a porady są udzielane bezpłatnie. Obowiązuje tylko koszt połączenia, który jest równy stawce dla numerów stacjonarnych Twojego operatora.
  • Bezpłatna linia wsparcia dla osób po stracie bliskich (tel. 0 800 108 108) czynna od poniedziałku do piątku od godziny 14.00 do 20.00. Pomaga osobom w żałobie.

Więcej informacji oraz wsparcia można uzyskać na Forum przeciw depresji (https://forumprzeciwdepresji.pl/).

Pamiętaj, że zawsze warto spróbować zawalczyć o siebie i o lepszą przyszłość. Jeśli tego nie zrobisz, to nie przekonasz się, jak mogłoby się zmienić Twoje życie.

Trzymamy za Ciebie kciuki i życzymy powodzenia. Wierzymy, że jesteś w stanie odmienić swój los!

Źródło: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj