Rzeczywiście coraz więcej z nas przykłada dużą wagę do wyglądu zewnętrznego. Chcemy wyglądać dobrze i tak też się czuć w swoim ciele. Przyczyną niemałych kompleksów jest lwia zmarszczka, która często określana jest mianem zmarszczki gniewu. Trzeba przyznać, że nazwa jest dosyć intrygująca. Dziś jednak nie na nazwie będziemy się skupiać, lecz na sposobach pozbycia się jej.

O lwiej zmarszczce w kilku czy kilkunastu słowach

Zacznijmy może od tego, czym jest lwia zmarszczka. Otóż jest to charakterystyczna pionowa bruzda, która znajduje się pomiędzy brwiami. Jest szczególnie widoczna, gdy marszczymy brwi, choćby podczas zdziwienia czy też złości. Niestety pojawia się już około 30 roku życia, ale może też wcześniej. Na początek widoczna jest tylko bardzo cienka linia, którą można ledwo dostrzec, ale jak można się domyślić z czasem zwyczajnie się pogłębia i w końcu, któregoś dnia zamiast drobnej zmarszczki możemy zauważyć głęboką bruzdę. Jest ona bardziej widoczna, gdy nasza skóra stopniowo traci elastyczność. Jak można się domyślić skóra w pewnym wieku zaczyna się starzeć i właśnie to skutkuje pojawieniem się tej widocznej zmiany. Zatem nie jest ona konsekwencją ciągłego gniewu czy marszczenia czoła. Pomyślcie tylko, że wraz z wiekiem nasza skóra produkuje mniej kolagenu czy kwasu hialuronowego, co przekłada się na mniejszą jędrność. Nawet mikrouszkodzenia się bardziej widoczne. Już około 25 roku życia można zauważyć pierwsze zmiany. Owal twarzy jest mniej wyraźny, zaś policzki stają się zwiotczałe. W starzeniu się nie ma nic fajnego.

Przyczyny powstawania lwiej zmarszczki

Nie u każdej osoby pojawi się widoczna lwia zmarszczka. Są czynniki, które zwiększają to ryzyko. Możemy do nich zaliczyć przede wszystkim czynniki genetyczne. Cóż, to czy będziemy szybko mieć zmarszczki rzeczywiście zależy od tego, co mamy zapisane w kodzie DNA, choć rzecz jasna poprzez odpowiednią pielęgnację można ten proces opóźnić. Kolejnym czynnikiem zwiększającym ryzyko pojawienia się lwiej zmarszczki jest prowadzenie stresującego stylu życia, palenie papierosów czy też niezdrowa dieta, oparta w dużej mierze na jedzeniu śmieciowym. Pomyślcie też, że pozornie niepozorne rzeczy mogą mieć duże znaczenie. Zaliczamy do nich nieodpowiednią pielęgnację, skłonność do marszczenia brwi czy też nieodpowiednie ułożenie głowy podczas snu.

Jak radzić sobie z lwią zmarszczką? Poznajcie najlepsze sposoby

Lwia zmarszczka jest problemem estetycznym. Na szczęście są skuteczne sposoby, które sprawią, że można sobie z nim poradzić. Bardzo dobrze sprawdza się tutaj kwas hialuronowy. Można zdecydować się na zabieg polegający na wypełnieniu zmarszczki. Co ważne taki zabieg jest w pełni bezbolesny, ale też bezpieczny. Alternatywą jest botoks. Wstrzykiwanie toksyny botulinowej częściowo dezaktywuje mięsień odpowiedzialny za powstanie zmarszczki. Pierwsze efekty po wstrzyknięciu botoksu są widoczne już po 3 dniach zaś efekt może utrzymywać się nawet pół roku. Można też zdecydować się na zabiegi laserowe. Tutaj stosuje się laser frakcyjny. Emitowane wiązki tworzą mikrouszkodzenia, które stymulują proces regeneracyjny nie tyle naskórka, co przede wszystkim skóry właściwej. Skuteczna jest także mezoterapia bezigłowa, która szczególnie polecana jest osobom ze skórą dojrzałą. Dlaczego? Oczywiście dlatego, że nie tylko sprawi, iż zmarszczka nie będzie widoczna, ale też wasza skóra stanie się jędrniejsza.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj