Jak prawidłowo zmywać makijaż?
Pexels

Sprawdź, jak prawidłowo powinno się zmywać makijaż. Wykonywałaś to dobrze?

Usuwanie makijażu to bardzo ważna czynność w codzienne pielęgnacji twarzy i nie wolno o tym zapominać! Położenie się spać z pomalowaną buzią, grozi wysypem niedoskonałości na drugi dzień. Nawet jeśli nie używasz podkładu i pudru, warto przemyć twarz chociaż tonikiem, aby pozbyć się z niej kurzu, potu i bakterii.

Jak prawidłowo zmywać makijaż?

Demakijaż oczu. Resztki tuszu na rzęsach mogą je osłabić i powodować ich wypadanie, dlatego tak ważne jest, aby dokładnie zmyć pozostałości mascary. Możesz to zrobić za pomocą specjalnego płynu do demakijażu oczu. Jeśli używasz wodoodpornych kosmetyków, wybierz płyn dwufazowy. Zawarte w nim olejki dokładnie rozpuszczą pozostałości kosmetyku, a woda załagodzi ewentualne podrażnienia. Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego postaraj się nie trzeć jej zbyt mocno.

TRIK: aby zwiększyć wydajność produktu do demakijażu, przed jego użyciem namocz wacik wodą i odciśnij. Dzięki temu mniej kosmetyku wchłonie się w płatek kosmetyczny, a skuteczność jego działania będzie taka sama.

Jak prawidłowo zmywać makijaż?
Źródło: Pinterest

Demakijaż twarzy. Przy wyborze kosmetyku, kieruj się swoim typem cery. Dla cery suchej lepsze będą mleczka do demakijażu, natomiast dla cery tłustej – płyny micelarne.

Tonik. Po demakijażu twarzy, warto użyć toniku, który przywróci skórze odpowiednie pH. Unikaj toników, które składzie mają alkohol, ponieważ ich używanie może prowadzić do przesuszenia skóry.

Pamiętaj! Zmywamy makijaż tak długo, aż wacik będzie czysty! Jeśli przecierając twarz tonikiem, zauważysz na płatku kosmetycznym pozostałości makijażu, oznacza to, że wykonałaś demakijaż niedokładnie.

Polecamy: Makijażowe triki, które powinna znać każda dziewczyna!

Źródło zdjęć: http://www.honeynsilk.com | http://www.thenaturallychicblog.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj