Pexels

Chciałabyś wyjechać gdzieś bez rodziców, ale nie jesteś pełnoletnia i nie wiesz jak ich do tego przekonać? Skorzystaj z naszych porad!

Jak przekonać rodziców do samodzielnego wyjazdu?

Przygotuj się do tej rozmowy. Zanim zdecydujesz się porozmawiać z rodzicami, pomyśl co dokładnie chcesz im powiedzieć. Samo ,,Mamo, Tato, chcę pojechać gdzieś bez Was” niestety nie wystarczy. W tym przypadku nie warto też iść na żywioł. Pokaż rodzicom, że jesteś dojrzała i podchodzisz do sprawy poważnie.

Miej kontrargumenty. Twoi rodzice z pewnością będą mieli jakieś ,,ale”. Zastanów się, jakie mogą mieć obawy i co może być ewentualnym argumentem ,,przeciw”. Ważne, żebyś miała gotową odpowiedź i rozwiała ich wątpliwości.

Wybierz odpowiedni moment. Nie zaczynaj rozmowy, jeśli któreś z rodziców nie ma czasu lub jest w złym humorze. Zmniejszysz w ten sposób swoje szanse na to, że się zgodzą, dlatego zacznij temat w dobrym momencie.

Jak przekonać rodziców do samodzielnego wyjazdu?

Obiecaj im coś. Twoi rodzice z pewnością będą bardziej skłonni, żeby Cię puścić samą na wyjazd, jeśli obiecasz im, że np. będziesz mieć lepsze stopnie w szkole lub zaczniesz utrzymywać porządek w pokoju 🙂

Zaproponuj kompromis. Jeżeli chcesz pojechać na jeden dzień do koleżanki, to może któreś z rodziców pojedzie z Tobą, ale da Ci możliwość spotkania się ze znajomą? Chcesz wyjechać na parę dni? Może w tej miejscowości mieszka ktoś z Waszej rodziny lub znajomy rodziców, kto mógłby Cię przenocować? Twoi rodzice z pewnością martwią się o Twoje bezpieczeństwo, a te sposoby sprawiłyby, że będziesz pod czyjąś opieką. Oczywiście obiecaj też, że będziesz do nich codziennie dzwonić, jeśli wyjazd ma trwać dłużej niż jeden dzień.

Pamiętaj, że Twoi rodzice martwią się o Twoje bezpieczeństwo, dlatego, żeby się zgodzili, muszą mieć pewność, że mogą Ci ufać.

Źródło zdjęć: Pexels

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj