Twoi rodzice chcą się przeprowadzić i chciałabyś namówić ich do zmiany decyzji? Spróbuj naszych sposobów, a może uda Ci się nakłonić ich do zmiany decyzji!

Jak przekonać rodziców, żeby się nie przeprowadzać?

Zacznij od rozmowy. Najpierw porozmawiaj z rodzicami, jaki jest powód przeprowadzki. Może rodzice dostali propozycję nowej pracy? To bardzo częsty powód zmiany miejsca zamieszkania. Prawdopodobnie dla nich to również nie jest łatwa decyzja, ale skoro ją podjęli, to znaczy, że pojawiła się szansa na poprawę Waszych warunków bytowych.

Bądź spokojna. Pamiętaj, aby nie krzyczeć, nie kłócić się i nie stroić fochów, ponieważ wtedy rodzice potraktują Cię jak małe dziecko. Udowodnij im, że jesteś dojrzała i przedstaw im dobre argumenty. Wysłuchaj też tego, co oni mają Ci do powiedzenia.

Przygotuj mocne argumenty. Uświadom ich, że tu chodzisz do szkoły i będzie Ci ciężko zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Powiedz im, że będziesz musiała od nowa poznawać nauczycieli i się do nich przyzwyczajać. Zapytaj co z Twoimi przyjaciółmi. Przedstaw rodzicom przykłady osób, które są dla Ciebie bardzo ważne. Wytłumacz, że bez nich będzie Ci bardzo ciężko, ponieważ zawsze byli przy Tobie i wspierali Cię. Oznajmij im, że będziesz za nimi mocno tęsknić. Powiedz rodzicom, iż ta cała wyprowadzka jest dla Ciebie stresująca i może źle wpłynąć na Twoje zdrowie psychiczne. Przedstaw im wszystkie swoje obawy dotyczące tego, że nowe środowisko może Cię nie zaakceptować i zostaniesz całkiem sama. Jeżeli to nie pomoże, spróbuj wywołać miłe wspomnienia związane z dotychczasowym miejscem zamieszkania. Wyciągnij album i pokaż rodzicom stare zdjęcia waszego mieszkania. Może to nakłoni ich do zostania.

Zaproponuj kompromis. Być może w okolicy Waszego domu mieszka ktoś z rodziny? A może jesteś na tyle dojrzała, że mogłaby wynajmować u kogoś pokój? Jeśli koniecznie chcesz zostać w swoim domu i nie wyjeżdżać, powinnaś wymyślić jakieś wyjście kompromisowe z tej sytuacji.

Nie bądź egoistką. Twoi rodzice z pewnością długo myśleli, zanim podjęli decyzję o przeprowadzce. Na pewno mieli również na uwadze Twoje dobro, dlatego nie powinnaś myśleć tylko o sobie, szczególnie, jeśli zmiana miejsca zamieszkania spowodowana jest zmianą pracy. Twój status materialny może się dzięki temu polepszyć, dlatego weź pod uwagę fakt, że rodzice robią to również dla Ciebie.

Masz więcej pomysłów, jak przekonać rodziców, żeby się nie przeprowadzać? Podziel się nimi w komentarzu!

Jak przekonać rodziców, żeby się nie przeprowadzać?

Źródło zdjęć: Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj