pytania do przyjaciela
Źródło: Pinterest

Zakochałaś się w swoim przyjacielu i nie wiesz, jak dać mu do zrozumienia, że liczysz na coś więcej? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak przestać być we friendzone!

Bycie we friendzone to dość często spotykana sytuacja. Dotyczy ona zarówno chłopaków, jak i dziewczyn. Kiedy buzują w nas hormony, łatwo zakochać się w kimś, kto jest dla nas tak bliski.

Czy pojawienie się uczucia musi oznaczać koniec znajomości? Niekoniecznie. Nie każdy jednak potrafi udawać, że wszystko jest po staremu, kiedy zostanie ugodzony strzałą amora. Próba wyjścia z friendzone to dobry pomysł, a w dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak się za to zabrać.

Jak przestać być we friendzone?

Zanim przejdziemy do tego, jak wyjść z friendzone, wyróżnijmy sytuacje, kiedy NIE należy tego robić:

× Twój przyjaciel ma dziewczynę – rozbijanie związku nie jest dobrym pomysłem. Jeżeli jesteś przekonana, że jesteście sobie pisani, to poczekaj z boku, aż on będzie singlem.

× Zdałaś sobie sprawę ze swoich uczuć niedawno – czasami łatwo jest pomylić miłość z zauroczeniem. Zanim nie nabierzesz pewności, co do swoich uczuć, lepiej wstrzymaj się z działaniami, aby nie mącić chłopakowi w głowie.

× Twój przyjaciel jest gejem – to sytuacja niemal bez wyjścia. Możesz oczywiście liczyć na to, że jego preferencje się zmienią, ale szanse na to są niewielkie, więc zamiast cierpieć, lepiej spróbuj się odkochać.

Mamy nadzieję, że żadna z powyższych sytuacji nie pasuje do Ciebie i z czystym sumieniem możesz przejść dalej.

Ebook: Wielka księga mistrzyni podrywu
Ebook: Wielka księga mistrzyni podrywu

Jak przestać być we friendzone?

Pamiętaj, że zanim zrobisz cokolwiek musisz być pewna swoich uczuć. W przeciwnym razie możesz stracić przyjaciela, a tego chyba nie chcesz, prawda?

Najlepszym sposobem, który zagwarantuje Ci klarowną sytuację i skróci Twoje męki jest szczera rozmowa. Nawet jeżeli nie chcesz jej przeprowadzać, to przyjdzie moment, że nie będziesz miała wyboru. Lepiej więc od razu się dobrze nastawić, aby móc przygotować skuteczny plan działania.

Zanim zdecydujesz się na rozmowę, powinnaś się do niej przygotować. Oczywiście nie powinien to być jedynie Twój monolog, ale warto ułożyć sobie w głowie, co mniej-więcej chcesz przekazać przyjacielowi. Przygotuj sobie krótką przemowę i nie zaczynaj tego tematu prosto z mostu, bo możesz wystraszyć chłopaka, przez co jego reakcja będzie pochopna i nieprzewidywalna.

Zaproponuj przyjacielowi spotkanie w spokojnym miejscu. Będziesz mieć wtedy pewność, że nikt Wam nie przeszkodzi, a to bardzo ważne, szczególnie w sytuacji, kiedy nie wiesz, jak on może się zachować.

Wyczuj odpowiedni moment. Jeżeli zauważysz, że Twój przyjaciel jest smutny lub zły, przełóż tę rozmowę na inny termin. To zbyt ważna sprawa, aby ryzykować, że sprawy źle się potoczą z powodu kiepskiego nastroju chłopaka.

Zadbaj o swój wygląd zewnętrzny. Jeżeli dotąd nie ubierałaś się zbyt dziewczęco, to jest to dobry moment, aby to zmienić. Pozwól mu odkryć, że przyjaźni się z atrakcyjną kobietą 🙂 To może zadziałać na Twoją korzyść.

I na sam koniec: Bądź gotowa na najgorsze. W żadnym wypadku nie powinnaś zakładać, że poniesiesz klęskę, ale powinnaś się przygotować na taką okoliczność. Twój przyjaciel nie musi przecież odwzajemniać Twoich uczuć.

Pamiętaj, że nawet gdyby spełnił się najczarniejszy scenariusz, to wcale nie musi oznaczać końca Waszej przyjaźni. Od Was obojga zależy przyszłość tej znajomości, ale jak to mówią, kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

Czytaj także: 50 pytań do przyjaciela, które powinnaś mu zadać

pytania do przyjaciela
Źródło: Pinterest

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj