sekrety szczęśliwego związku
Źródło: Pinterest

Nie potrafisz pogodzić się z przeszłością Twojego chłopaka? W tym wpisie podpowiemy, co może Ci pomóc.

Przeszłość ukochanej osoby bywa trudna do zaakceptowania. Dopóki jednak nie wyzbędziesz się uczucia zazdrości, ciężko będzie Ci w pełni cieszyć się związkiem. W tym wpisie podpowiadamy, jak pogodzić się z przeszłością partnera.

Jak przestać być zazdrosną o przeszłość chłopaka?

#1. Zastanów się, w czym tkwi problem

Denerwujesz się na samą myśl, że Twój ukochany miał kogoś przed Tobą? Warto, żebyś spróbowała uświadomić sobie, co tak naprawdę najbardziej Cię boli. To, że miał kogokolwiek, czy może chodzi o coś innego? Zbyt wiele dziewczyn? A może były zbyt ładne? Łatwiej będzie Ci pogodzić się z tym, na co i tak nie masz wpływu, kiedy uświadomisz sobie, co dokładnie jest problemem.

#2. Popracuj nad pewnością siebie

Całkiem prawdopodobne, że Twoja zazdrość o przeszłość partnera wynika z niskiego poczucia własnej wartości. Pamiętaj, że Twój chłopak z jakiegoś powodu rozstał się ze swoją byłą (swoimi byłymi) i związał z Tobą. Nawet, jeśli Ty nie dostrzegasz swoich zalet, on z pewnością je widzi.

#3. Spróbuj być obiektywna

Odpowiedz sobie na pytanie, czy Ty nie miałaś nikogo przed Twoim obecnym chłopakiem? Albo czy nikt Ci się nigdy nie spodobał? Twój ukochany nie wiedział, że Cię kiedyś pozna, dlatego nie czekał w samotności. Ciężko wymagać od kogoś, aby spotkał się tylko z jedną osobą, z którą następnie weźmie ślub.

#4. Znajdź jakieś pozytywy

Pamiętaj, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Każda relacja to nabywanie nowych doświadczeń. Być może gdyby Twój chłopak nie miał nikogo przed Tobą, popełniałby wiele błędów, przez które Wasz związek nie byłby tak udany. Kto wie, może nawet z powodu jego zachowania, rozstalibyście się?

#5. Pogódź się z tym, na co i tak nie masz wpływu

Twój chłopak nie może zmienić swojej przeszłości, dlatego zadręczanie się tym nie ma najmniejszego sensu. Możesz oczywiście z nim o tym porozmawiać lub w kółko wałkować ten temat, ale dopóki się z tym nie pogodzisz, nie będziecie w pełni szczęśliwi.

Czytaj także: Czy Wasz związek nie ma sensu?

związek ze starszym chłopakiem
Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj