Sprawdź, co powinnaś zrobić, żeby w końcu przestać przejmować się opinią innych!

Jak przestać przejmować się opinią innych?

Wiele z nas ze strachu przed opinią innych, nie realizuje swoich marzeń lub choćby planów. Pytanie tylko, czy warto? Naprawdę potrzeba bycia lubianym przeważa nad naszymi marzeniami i nad naszym zdaniem? Niestety coraz częściej tak jest. Źle wpływa na nas także krytyka, nie ważne którego aspektu naszej osoby dotyczy. Zamykamy się wtedy w sobie i dajemy innym przewagę na naszymi uczuciami. Trzeba powiedzieć temu wszystkiemu stanowcze NIE! Teraz ktoś pewnie zarzuci: ,,To nie jest takie łatwe, jak Wam się wydaje”. To prawda, ale trzeba coś zrobić dla naszego własnego, lepszego samopoczucia.

Jakakolwiek opinia innych może wpłynąć na Ciebie tylko wtedy, kiedy sama w nią uwierzysz. Kiedy spotykasz się z krytyką swojej osoby, nie pozwól aby zawładnęły Tobą negatywne emocje. Nie staraj się na siłę zmieniać, na podstawie usłyszanej od jednej, czy dwóch osób, opinii. Może mówią tak tylko, bo Ci zazdroszczą? A może są z natury złośliwe. Po prostu pozwól, żeby te słowa wpadły Ci jednym uchem, a drugim natychmiast wypadły.

Nie próbuj zadowalać wszystkich wokół, bo w ten sposób zapomnisz o sobie. Każdy z nas gustuje w czym innym i ma swoje własne upodobania. Jeśli będziesz próbowała sprostać temu wszystkiemu i wpasować się w każdego gust, to po prostu nie dasz rady. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie niezadowolony. W ten sposób zaczniesz też tracić swoje własne ,,ja”. Na pewno nie będziesz zadowolona z tego powodu. Dlatego też, bądź sobą. Prawdziwi przyjaciele zaakceptują Cię taką, jaka jesteś.

Uwierz w siebie! Każdy ma jakieś wady, w końcu jesteśmy tylko ludźmi. Ale tak samo jak mamy wady, tak i posiadamy zalety. Nawet jeśli ich nie dostrzegasz, to możemy Cię zapewnić, że je masz. Nie ma takiej drugiej osoby jak Ty, więc czuj się wyjątkowo i bądź pewna siebie. Śmiało, uśmiechnij się i nie wmawiaj sobie specjalnie negatywnych rzeczy na swój temat.

Nie zastanawiaj się: ,,A co oni pomyślą, jak to zrobię?”. Po prostu to zrób! Naprawdę nie da się zadowolić wszystkich, więc postaraj się przede wszystkim zadowolić siebie. Dąż do spełnienia swoich marzeń bez gdybania. Przez taki tok myślenia może ominąć Cię jakaś życiowa szansa, a często ludzie nawet nie pisną o Twoich decyzjach złego słówka. Jeśli natomiast krytyka rodzi się z zazdrości, to chyba nie warto się nią przejmować.

W sytuacji, kiedy wiesz, że ktoś Cię obgaduje za Twoimi plecami, pamiętaj, że nie bez powodu dzieję się to za Twoimi plecami. Osoba ta, po prostu jest za słaba, żeby powiedzieć Ci to w twarz. Możliwe, że dobrze wie, że źle robi, ale nie może zapanować nad emocjami i mówi co jej ślina na język przyniesie. Czasami jednak robi to umyślnie, ale jednak boi się konfrontacji z Tobą. Pamiętaj więc: nie przejmuj się tym, co ktoś mówi za Twoimi plecami!

A co z krytyką twarzą w twarz? Niektórzy nie boją się konfrontacji i będą śmiało mówić Ci, co o Tobie i Twoich pomysłach myślą. Tylko, czy aby na pewno czyjeś decyzje, czy sposób bycia powinien ich interesować, skoro te kwestie nie dotyczą ich osoby? Chyba nie do końca. Albo Ci zazdroszczą i próbują Cię złamać, albo ich własne życie jest tak nudne, że szukają sensacji wszędzie, gdzie się da. A może nawet oba przypadki naraz. Po prostu nie daj się im tak łatwo! Nawet jeśli zrobi Ci się przykro, to nie pozwól, żeby ta osoba miała nad Tobą władzę. Nie możesz odejść z opuszczoną głową i bezmyślnie przyznać jej rację. Pokaż, że nie przejmujesz się tym, co o Tobie myśli. Dzięki temu prawdopodobnie odechce się jej mieszać w nie swoje sprawy.

Po prostu bądź sobą, Dziewczyno!

Jak przestać przejmować się opinią innych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj