Źródło: Pinterest

Trafiasz wciąż na nieodpowiednich chłopców? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak to zmienić.

Większość z nas marzy o prawdziwej miłości, spotkaniu drugiej połówki jabłka i szczęśliwym związku. Im silniejsze jest to pragnienie, tym większe ryzyko, że coś pójdzie nie tak. Nastolatki mają najczęściej ogromną potrzebę znalezienia chłopaka, szczególnie gdy koleżanki są już sparowane. Ta ,,desperacja” niesie za sobą niebezpieczeństwo, że nasz wybranek będzie nieodpowiedni. Czy można się przed tym bronić? Oczywiście! W dzisiejszym wpisie znajdziesz 4 sposoby, które pomogą Ci przestać trafiać na nieodpowiednich chłopców.

Nie szukaj za wszelką cenę

To jasne, że fajnie jest mieć chłopaka (zalet bycia w związku nie będziemy tu przedstawiać, bo są oczywiste), szczególnie gdy pozostałe koleżanki są w związkach, a Ty czujesz się samotna. Jednak szukanie kogoś za wszelką cenę nie jest dobrym pomysłem, poza tym desperację da się wyczuć na kilometr – to ona między innymi powoduje, że im bardziej chcesz, tym trudniej jest kogoś znaleźć.

Nie przymykaj oczu na wady

Na początku znajomości często nie chcemy zauważać niedoskonałości tej drugiej osoby. Udajemy, że ich nie ma albo po prostu nie staramy się ich dostrzegać. Niestety w ten sposób możemy przeoczyć cechy charakteru, które są dla nas nie do przyjęcia i sprawiają, że ten konkretny chłopak jest dla Ciebie nieodpowiedni.

Nie ignoruj sygnałów ostrzegawczych

To kolejna bardzo ważna zasada. Jeśli jego zachowanie spowoduje, że w Twojej głowie zapali się czerwona lampka, to zdecydowanie nie powinnaś tego ignorować. Oczywiście nie oznacza to także, że jeden błąd powinien przekreślać całą znajomość, ale zacznij być wtedy ostrożna. Im wcześniej przejrzysz chłopaka, tym większa szansa, że wykręcisz się z nieodpowiedniej znajomości.

Nie obniżaj swoich standardów

Często bywa tak, że gdy szukamy chłopaka od dłuższego czasu to w naszych głowach pojawiają się myśli, że może mamy zbyt wygórowane oczekiwania. Im dłużej nie możemy znaleźć tej drugiej połówki, tym bardziej zaniżamy swoje standardy. To prosta droga do tego, aby trafić na nieodpowiedniego chłopaka.

Czytaj także: 6 znaków, że to nie miłość

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj