Pexels

Sprawdź, jak przetrwać podróż z chorobą lokomocyjną.

W dzisiejszym wpisie poradzimy Ci, jak unieszkodliwić jeden z największych koszmarów podróżujących – chorobę lokomocyjną. Dowiesz się również jak przeżyć długą jazdę autokarem, autobusem czy samochodem bez zbędnych sensacji.

Sposoby na chorobę lokomocyjną

1. Nie jedz przed podróżą ciężkostrawnych potraw

Nie znaczy to, że powinnaś zupełnie zrezygnować z posiłku przed wycieczką – warto zjeść coś lekkiego, jak: bułka z dżemem, banan, jajko czy wafle ryżowe. Jazda na pusty żołądek również nie zadziała na Ciebie korzystnie. W czasie samej podróży lepiej jest nic nie jeść, jeśli nie jesteśmy pewne reakcji naszego żołądka. Najlepszym wyborem będzie woda mineralna.

2. Odpocznij przed jazdą

Objawy choroby lokomocyjnej mogą nasilać czynniki, takie jak stres, zmęczenie czy poddenerwowanie. Dlatego przed planowaną podróżą najlepiej usiądź, zrelaksuj się, poczytaj książkę.

3. Zażyj odpowiednie leki

Oczywiście wszelkie preparaty należy najpierw skonsultować z lekarzem, aby nie kolidowały z innymi branymi lekami, sprawdzić czy nie zawierają uczulających Cię substancji i przede wszystkim czy w ogóle ten konkretny suplement działa. Po sprawdzeniu wszystkich aspektów na pewno dobierzesz preparat odpowiedni dla Ciebie.

4. Odłóż perfumy

Wszelkie perfumy, wody toaletowe i silnie pachnące balsamy do ciała odstaw na dzień podróży. Staraj się też nie bywać w miejscach, gdzie inni palą, gdyż intensywne zapachy mogą wywoływać mdłości podczas wycieczki.

A jeśli choroba już Cię dopadła?

Niektórym na nudności, ból głowy i inne objawy choroby lokomocyjnej pomaga picie małymi łyczkami zimnej, niegazowanej wody lub ssanie cukierka.

Pamiętaj, aby patrzeć w dal, najlepiej na jakiś nieruchomy punkt. Pomocne może okazać się również głębokie oddychanie przez nos i wydychanie powietrza ustami.

Wielu osobom pomaga słuchanie muzyki – dzięki temu skupiają się na czymś innym i nie myślą o chorobie.

Oprócz tego można zastosować tzw. akupresurę. Należy uciskać punkt znajdujący się około 7 cm powyżej nadgarstka. W aptekach możemy kupić również specjalne plastry, które działają na podobnej zasadzie, łagodząc dolegliwości.

Masz jakieś sprawdzone sposoby na lokomocyjną udrękę? Jeśli tak, napisz nam je w komentarzu!

Źródło zdjęć: Pixabay

2 KOMENTARZE

  1. Nigdy nie jedzie jajek przed podróżą bo to nasili bardziej wymioty, wiem z własnego doświadczenia jeśli zjem jajko zawsze zwymiotuje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj