Źródło: Pinterest

Twój związek właśnie się rozpadł albo czujesz, że lada moment to nastąpi? Sprawdź, jak sobie poradzić z tym stanem.

Rozpad związku nigdy nie jest przyjemnym przeżyciem, bez względu na to, kto podjął tę trudną decyzję. Nawet jeżeli obie strony wspólnie zadecydowały o tym, żeby się rozstać, to zawsze jest to jednak porażka. W tym wpisie podpowiadamy, jak się uporać z tą trudną sytuacją.

Jak przeżyć rozpad związku?

#1. Pozwól sobie na smutek

Każdy człowiek inaczej przechodzi żałobę. Koniec związku to taki moment w życiu, kiedy możemy czuć się podobnie, jak wtedy, gdy ktoś z naszych bliskich umiera. Nie ma sensu udawać, że ta sytuacja w ogóle na Ciebie nie wpłynęła. Szybciej uporasz się z bólem, jeśli dasz sobie czas na ?odchorowanie”.

#2. Spróbuj znaleźć jakieś pozytywy tej sytuacji

Oczywiście na początku może być Ci bardzo ciężko – w końcu jesteś zrozpaczona z powodu utraty chłopaka. Być może uda Ci się jednak dostrzec jakieś korzyści, a nawet z czasem dość do wniosku, że to była dobra decyzja.

Ebook: Wielka księga mistrzyni podrywu
Ebook: Wielka księga mistrzyni podrywu

#3. Wygadaj się komuś

Znajdź osobę, której będziesz mogła opowiedzieć o całej sytuacji. Poczujesz się lepiej, kiedy wyrzucisz z siebie cały żal. Jeżeli w Twoim otoczeniu nie ma takiej osoby, to napisz list do samej siebie, którego nigdy nie wyślesz. Możesz go nawet zniszczyć, aby nie trafił w niepowołane ręce.

#4. Znajdź sobie zajęcie

Szybciej uporasz się z bólem, jeśli znajdziesz sobie coś do roboty. Możesz spróbować odkryć w sobie jakieś nowe hobby, a jeżeli nie czujesz się na siłach, to po prostu zaparz sobie kubek kakao i przeczytaj jakąś książkę. Wczuwając się w losy głównych bohaterów, zapomnisz na chwilę o własnych problemach.

Czytaj także: Czy w 2021 roku znajdziesz chłopaka? – TEST

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj