Starasz się, aby Twoje zdjęcia wychodziły perfekcyjnie, ale uważasz, że nigdy nie wyglądasz na nich ładnie? Oto poradnik, jak wykonywać ładnie fotki wraz z pomysłami na pozy do zdjęć.

Każda z nas marzy o tym, żeby robić zdjęcia, na których będziemy wyglądać idealnie, jednak nie zawsze się to udaje. Dlaczego tak się dzieje? I co trzeba zrobić, żeby nasze fotki były ładne? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak robić ładne zdjęcia. Dodatkowo zamieszczamy poniżej kilka pomysłów na pozy do zdjęć.

Jak robić ładne zdjęcia + pomysły na pozy

1. Jakość

Postaraj się, by aparat był jak najlepszej jakości. Bo liczy się jakość, a nie ilość, prawda? 🙂 Lepiej robić jedno idealne zdjęcie niż 100 rozmazanych i krzywych. Dlatego upewnij się, że ostrość aparatu jest dobrze ustawiona i że masz odpowiedni kadr oraz stabilną podstawę (przydatny może być tu statyw).

2. Światło

Fotografia to malowanie światłem, dlatego to takie ważne, by odpowiednio padało ono na kadr.  Od tego zależą odbierane emocje, klimat i ogólne wrażenie estetyczne zdjęcia.

3. Prostota

Postaraj się nie pokazywać zbyt dużo na zdjęciu. Nie chodzi tylko o pozę, ale również o tło. W prostocie siła, dlatego im mniej szczegółów na zdjęciach, tym lepiej. Weź przykład z bloggerek i instagirls! Na ich zdjęciach najczęściej jest bardzo jasne tło i ewentualnie kilka widocznych przedmiotów, ale uwaga i tak skupiona jest na nich.

4. Oryginalność

Pomyśl jakie zdjęcia ci się podobają – może przyrody, ludzi, zwierząt? Pamiętaj, że każdy ma różne perspektywy i nie każdy może dostrzec to, co ty i odwrotnie. Liczy się oryginalność i pomysł na zdjęcie, reszta to elementy techniczne.

Pomysły na pozy do zdjęć:

1. Zdjęcia w ruchu. Bardzo efektownie i oryginalnie wyglądające, ale czasami trudne do wykonania. Najlepiej mieć w telefonie/aparacie opcję robienia zdjęć w ruchu (są to zdjęcia poszczególnych klatek, a aparat sam wybiera najlepszą fotkę).
2. Z przyjaciółką. Możesz ciekawie uwiecznić czas spędzony z przyjaciółmi, a potem wspominać go latami. Ze znajomymi na pewno wpadniecie na ciekawe pomysły na oryginalne zdjęcie. Może to być, np. skok, napis, serce, trzymanie się za ręce, jakaś figura. Wykażcie się kreatywnością!
3. Na stojąco. Aby zdjęcie było nietypowe, dobrym pomysłem może okazać się kucnięcie lub pozowanie na ziemi. Jeśli jednak wolisz stać, ugnij jedną nogę, by wyglądało to naturalnie. Skorzystaj też z triku bloggerek, które stają na palcach i wysuwają jedną nogę do przodu. Dzięki temu ich nogi wyglądają na szczuplejsze.
4. Na tle natury. To zawsze świetny pomysł, jeśli w pobliżu twojego domu jest las, łąka lub pole ze zbożami. Zdjęcia robione w takich miejscach, zawsze wyglądają oryginalnie. Jeśli chodzi o pozy, możesz zrobić zdjęcie w liściach, jak spoglądasz zza drzewa, idziesz w głąb lasu czy wąchasz kwiaty.

5. Kilka pomysłów. Inspiracji możesz poszukać na Instagramie czy Facebooku. Mogą to być zdjęcia przy wiatraku lub gdy wieje silny wiatr, który rozwiewa Ci włosy. Uśmiech, bądź zamyślona mina. Postaraj się być kreatywna albo zainspiruj się zdjęciami ulubionych gwiazd.

Jak najczęściej pozujecie do zdjęć? Piszcie w komentarzach!

Jak robić ładne zdjęcia

Źródło zdjęć: http://tumblr.com

4 KOMENTARZE

  1. Hej ?Zróbcie post o zdjęciach w górach bo jadę niedługo w góry i chciałabym zrobić sobie ładne zdjęcia ale nie mam pomysłu pozdrawiam całą redakcję ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj