Starasz się, by Twoje zdjęcia wychodziły perfekcyjnie, ale uważasz, że nigdy nie wyglądasz na nich ładnie? Oto poradnik, jak wykonywać ładnie fotki wraz z pomysłami na pozy do zdjęć.

Każda z nas marzy o tym, żeby robić zdjęcia, na których będziemy wyglądać idealnie, jednak nie zawsze się to udaje. Dlaczego tak się dzieje? I co trzeba zrobić, żeby nasze fotki były ładne? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak robić ładne zdjęcia. Dodatkowo zamieszczamy poniżej kilka pomysłów na pozy do zdjęć.

1. Jakość. Postaraj się, by aparat był jak najlepszej jakości. Bo liczy się jakość, a nie ilość, prawda? 🙂 Lepiej robić jedno idealne zdjęcie niż 100 rozmazanych i krzywych. Dlatego upewnij się, że ostrość aparatu jest dobrze ustawiona i że masz odpowiedni kadr oraz stabilną podstawę (przydatny może być tu statyw).

2. Światło. Fotografia to malowanie światłem, dlatego to takie ważne, by odpowiednio padało ono na kadr.  Od tego zależą odbierane emocje, klimat i ogólne wrażenie estetyczne zdjęcia.

3. Prostota. Postaraj się nie pokazywać zbyt dużo na zdjęciu. Nie chodzi tylko o pozę, ale również o tło. W prostocie siła, dlatego im mniej szczegółów na zdjęciach, tym lepiej. Weź przykład z bloggerek i instagirls! Na ich zdjęciach najczęściej jest bardzo jasne tło i ewentualnie kilka widocznych przedmiotów, ale uwaga i tak skupiona jest na nich.

4. Oryginalność. Pomyśl jakie zdjęcia ci się podobają – może przyrody, ludzi, zwierząt? Pamiętaj, że każdy ma różne perspektywy i nie każdy może dostrzec to, co ty i odwrotnie. Liczy się oryginalność i pomysł na zdjęcie, reszta to elementy techniczne.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

4 KOMENTARZE

  1. Hej ?Zróbcie post o zdjęciach w górach bo jadę niedługo w góry i chciałabym zrobić sobie ładne zdjęcia ale nie mam pomysłu pozdrawiam całą redakcję ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here