Co robić, gdy w przyjaźni wieje nudą?
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/712624341024613130

Zastanawiasz się czy Ciebie i Twoją koleżankę łączy prawdziwa więź? Czy możesz już nazwać ją swoją przyjaciółką i powierzyć jej swoje sekrety? W tym wpisie dowiesz się czym jest prawdziwa przyjaźń i jak ją rozpoznać.

Oddany i szczery przyjaciel to prawdziwy skarb. Pomoże w razie kłopotów, pocieszy w trudnych chwilach, rozbawi w przypadku smutku, bądź podzieli Twoją radość w chwilach szczęścia. Czasem niestety osoby nam bliskie, są takie tylko z pozoru, bądź takie udają. Są nieszczere, fałszywe i nas wykorzystują. Zdarza się jednak, że my tego nie dostrzegamy, gdyż jesteśmy zaślepieni takową ?przyjaźnią”. Jak więc rozpoznać tą prawdziwą więź?

Jak rozpoznać prawdziwą przyjaźń?

  • Rozbawi w chwilach smutku – prawdziwy przyjaciel nie opuści Cię w trudnej sytuacji. Spróbuje zrozumieć i na pewno Cię jakoś pocieszyć. Możesz liczyć na jego pomoc i wsparcie. Na to, że nieważne w jak głębokim dołku się znajdujesz, on zrobi wszystko, by Cię uszczęśliwić, rozbawić i poprawić Ci humor.
  • Wspomoże w kłopotach – będzie podporą, kiedy będziesz potrzebować wsparcia. Nie odetnie się, gdy nie będzie mu coś pasowało. Pozostanie z Tobą i spróbuje pomóc, nawet jeśli nie będzie się mu udawało.
  • Podzieli Twoją radość w chwilach szczęścia – mimo, że wszyscy znają powiedzenie ?prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie” , to tak naprawdę ?prawdziwych przyjaciół poznaje się w szczęściu”. Niestety, ale wiele osób nie potrafi znieść sukcesów drugiej osoby i jej zwyczajnie zazdrości. Może wtedy albo nie podzielać Twojego szczęścia, demotywować Cię, albo sprowadzać w dół. Prawdziwy przyjaciel natomiast będzie ciągnąć Cię w górę i będzie dumny z Twoich sukcesów.
  • Będzie zainteresowany Twoim życiem – będzie się pytać co u Ciebie i jak Ci minął dzień. Z uwagą i zainteresowaniem będzie Cię wysłuchiwać i nie będzie przerywać, by zacząć mówić tylko o sobie. Prawdziwy przyjaciel będzie chciał być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami z Twojego życia, czy to problemami, czy sukcesami.
  • Skomplementuje, ale czasem też skrytykuje – będzie w tym wszystkim prawdziwy i szczery. Powie Ci komplement, pochwali Twój wygląd czy strój. Czasem jednak wypowie też negatywną opinię – nie żeby poczuć się lepiej czy Cię skrzywdzić, tylko dla Twojego dobra. Właśnie tym jest konstruktywna krytyka.
  • Dochowa tajemnicy – nie wyjawi Twojego sekretu, gdy go o to poprosisz. Zachowa tą informację dla siebie, bo na tym polega prawdziwa przyjaźń. Na otwartości, ale czasem też na skrytości. Jest to test, który przejdzie tylko szczera i bliska Ci osoba.
  • Będzie mieć dla Ciebie czas –  wiadomo, że nie zawsze się on znajdzie, ale prawdziwy przyjaciel nie będzie unikać spotkań, bądź Cię okłamywać. Zawsze znajdzie dla Ciebie czas i będzie chciał go spędzać z Tobą.

Jeśli masz wątpliwości co do prawdziwości przyjaźni, porównaj sobie cechy przyjaciela wymienione wyżej, do tej osoby. Jeżeli któraś się nie zgada, może warto by było zastanowić się nad tą znajomością. Gdy nie czujemy się komfortowo w danej relacji, gdy czujemy się gorsi od kogoś, gdy ta osoba zaniża naszą samoocenę lub zmieniamy się, by jej się przypodobać – to nie można tego nazwać przyjaźnią.

Przyjaźń to obustronna zależność, z której każda ze stron korzysta, a nie tylko jedna. Występuje wtedy, gdy doceniamy się nawzajem, uzupełniamy i mamy na siebie dobry wpływ. Stajemy się lepszymi ludźmi. Kiedy na spotkanie przychodzimy przepełnieni smutkiem, ale wychodzimy z niego uśmiechnięci i szczęśliwi. Dlatego zapamiętaj – prawdziwa przyjaźń to relacja obustronna, która ciągnie nas ku górze, a nie sprawia, że czujemy się gorsi lub wykorzystywani.

Czytaj także: Co robić, gdy w przyjaźni wieje nudą?

Źródło: Pinterest

4 KOMENTARZE

  1. Mam przyjaciółkę z którą znam się od urodzenia ale zawsze czuje się przy jej ,,gorsza,, jest ona ładniejsza, ładniej śpiewa itp. Nie robi tego specjalnie ale często przy niej nmg być sobą. Boję się że to niebprawdziwa przyjaźń?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj