Jak rozpoznać wampira energetycznego

Wampiry są wśród nas! Sprawdź, jak je rozpoznać!

Współczesne wampiry nie przypominają hrabiego Draculi, ani nie posiadają nadprzyrodzonych zdolności. Wyglądają normalnie, za to posiadają pewną cechę, która upodabnia ich do krwiopijców – wysysają radość i energię innym ludziom. Sprawdź, czy w Twoim otoczeniu ich nie ma.

Jak rozpoznać wampira energetycznego?

#1. Ciągle Cię krytykuje

Podczas rozmowy z tą osobą, masz wrażenie, że do niczego się nie nadajesz? Wasze spotkania opierają się główne na tym, że słuchasz słów krytyki na swój temat? Czujesz, że tracisz pewność siebie? Wampirowi właśnie o to chodzi – podnosi swoją samoocenę kosztem Ciebie.

#2. Po spotkaniu z nim odczuwasz smutek

Kiedy się widzicie, słyszysz głównie z jego ust negatywne słowa? Nie ma znaczenia, czy dotyczą one Twojej osoby, czy kogoś innego. Ważne jest to, że kiedy już każde z Was idzie w swoją stronę, Ty czujesz się naładowana negatywnymi emocjami. W skrajnych przypadkach może nawet boleć Cię głowa. To nie są żadne czary, a raczej reakcja organizmu.

#3. Nie potrafi dzielić z Tobą radości

Coś Ci się udało? A może spotkało Cię ogromne szczęście? Wampir energetyczny raczej nie będzie dzielił z Tobą Twoich radości. Prędzej będzie się starał jak najszybciej uciąć temat, choćby poprzez bagatelizowanie Twoich osiągnięć albo podkreślanie, że to szczęście jest tylko chwilowe. Chętnie za to opowie Ci o własnych porażkach i będzie oczekiwał podniesienia na duchu.

#4. Podcina Ci skrzydła

Ilekroć mówisz mu o swoich planach, zawsze słyszysz mnóstwo argumentów, które mają Cię zniechęcić do ich realizowania? To nie przypadek. Wampir energetyczny będzie robił wszystko, abyś nie osiągnęła sukcesu i nie poczuła się spełniona, podobnie zresztą, jak on.

#5. Ma dobry humor, kiedy Tobie jest źle

Czy zaobserwowałaś taką zależność, że kiedy Ty masz ,,doła”, ta osoba staje się pełna życia, rozpiera ją energia, a może nawet na jej twarzy gości uśmiech? Tak właśnie funkcjonują wampiry. Czują się świetnie, kiedy innych przepełnia smutek.

Spotkałaś kiedyś na swojej drodze wampira energetycznego? Daj nam znać, po czym go rozpoznałaś!

Czytaj także: Co robić, kiedy ktoś narusza Twoje granice?

Jak rozpoznać wampira energetycznego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj