Chcesz pozbyć się kurzajki? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak to zrobić.

Masz problem z pozbyciem się kurzajki? Próbowałaś już specyfików z apteki, ale nic to nie dało? Nie załamuj się! Wiemy, co może Ci pomóc w pozbyciu się intruza.

Czym właściwie jest kurzajka? Jest to rodzaj narośli, która powstaje na skórze na skutek zarażenia wirusem HPV. Zarazić można się poprzez kontakt bezpośredni (np. podając dłoń osobie zarażonej) lub przez kontakt pośredni (np. używając ręcznika osoby zarażonej). Nie każdy dotyk musi kończyć się zarażeniem, ale jeśli mamy obniżoną odporność, a na dodatek uszkodzony naskórek to szanse są bardzo duże.

UWAGA! Rozdrapywana kurzajka może się rozsiewać!

Jak rozpoznać kurzajkę? Narośl ma kolor cielisty lub szarobrunatny i występuje pojedynczo lub grupowo. Jest twarda i ma szorstką powierzchnię. Pojawia się najczęściej na dłoniach, ale może występować również w innych miejscach, np. na stopach. Ma od kilku do kilkunastu milimetrów.

Jak usunąć kurzajkę? Najczęściej pierwszym sposobem jest podróż do apteki. Kuracja przy pomocy farmaceutyków może trwać nawet 6-8 tygodni, ale najczęściej jest skuteczna. Kurzajkę trzeba smarować codziennie, aż sama odpadnie. Gdy to nie pomaga dobrym pomysłem jest wizyta u dermatologa, który może np. wymrozić brodawkę ciekłym azotem. Jest to zabieg nieprzyjemny z uwagi na bardzo niską temperaturę azotu, ale na szczęście trwa bardzo krótko. My polecamy wycieczkę do ogrodu albo na łąkę 🙂 To nie żarty! Jest pewna roślinka, uważana za chwast, którą można nazwać tajną bronią w walce z kurzajkami. Ta roślinka to… ?Glistnik jaskółcze ziele?

Glistnik to roślina o drobnych, żółtych kwiatach, która wydziela charakterystyczny, żółtawy (czasem wręcz pomarańczowy) sok. Jest on trujący, dlatego nie wolno go pić, ale działa niszcząco również na kurzajki.

Jak stosować glistnik jaskółcze ziele? Roślinkę należy ostrożnie wyrwać (jeśli nie możemy użyć jej od razu, to lepszym rozwiązaniem będzie wyrwanie jej z korzeniem) i przełamać łodyżkę na pół. Sokiem smarujemy brodawkę i pozostawiamy do wyschnięcia. Prawdopodobnie zrobi się ona czarna, ale nie należy się tym przejmować. Zabieg oczywiście trzeba będzie powtarzać przez kilka (do kilkunastu) dni, ale jest on całkowicie bezbolesny.

UWAGA! Sok z glistnika ciężko jest zmyć, dlatego należy uważać na ubrania i najlepiej zakładać rękawiczki.

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj