Źródło: https://weheartit.com/entry/103569147

Martyna spina się przy chłopaku, który jej się podoba i z nerwów, zapomina języka w gębie. Jeśli masz podobnie, przeczytaj nasze porady i sama też doradź naszej czytelniczce.

?Jak się wyluzować przy chłopaku?”

?Hej, mam na imię Martyna. Zdecydowałam się do Was napisać, bo może ktoś miał podobny dylemat. Podoba mi się taki jeden chłopak z mojej szkoły. Często ze sobą rozmawiamy i widzę kątem oka, że na mnie spogląda, a czasem nawet się do mnie uśmiechnie. Niedawno rozmawialiśmy na temat filmu Bridget Jones 3 i ja powiedziałam, że chcę na to iść do kina, a on stwierdził, że możemy iść razem, bo jego siostra zmusiła go do obejrzenia 1 i 2 części i jest ciekawy, co teraz tam teraz wymyślą.

No i wszystko fajnie, tyle, że ja z tego wszystkiego, powiedziałam mu, że ja pójdę z mamą na to i mu opowiem, czy warto to obejrzeć. Dopiero później się skapnęłam, że to chyba było zaproszenie na randkę, a ja go niechcący spławiłam. Głupio mi już było to odkręcać, ale boję się, że straciłam okazję. Często się przy nim czerwienię i zapominam języka w gębie. Co mogę zrobić?”

***

Droga Martyno,

Na nieśmiałość nie ma innej rady, niż ciężka praca i walka, żeby się przemóc. Skoro ten chłopak z Tobą rozmawia i zaproponował Ci wyjście do kina, to znaczy, że jest Tobą zainteresowany. Nie jest dla niego ważne, to, że się czerwienisz, czy zaczynasz jąkać. Co więcej, wielu chłopców uważa, że zarumienione dziewczyny, są słodkie! Uwierz w siebie i staraj się nie skupiać na tym, że się stresujesz. Wypróbuj kilka naszych sposobów na pokonanie nieśmiałości wobec chłopców:

#1. Ułóż sobie w głowie przebieg Waszej rozmowy. Zaplanuj wcześniej kilka scenariuszy i nie daj się zaskoczyć! Oczywiście nie chodzi o to, żeby cały czas prowadzić rozmowę według jakiegoś planuj, ale na początku, będzie Ci łatwiej się przełamać.

#2. Traktuj go jak kumpla. Nie myśl o tym, że on Ci się podoba, tylko spróbuj traktować go, jak zwykłego kolegę. Będzie Ci wtedy łatwiej się wyluzować i zachowywać w sposób naturalny.

#3. Ćwicz. Jeżeli krępuje Cię rozmowa z chłopcami, to po prostu próbuj do skutku. Kiedy już na własne oczy, przekonasz się, że oni nie gryzą i na dodatek Cię lubią, łatwiej będzie Ci rozmawiać z TYM konkretnym.

Czytaj także: Jak przełamać nieśmiałość?

Macie jakieś sprawdzone sposoby, jak się wyluzować przy chłopaku? Piszcie w komentarzach!

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj