Chciałabyś osiągać super wyniki w nauce albo mieć superciało, o którym marzysz, a może chciałabyś w końcu nauczyć się utrzymywać porządek w pokoju? Sprawdź jak się do tego zmotywować!

Jak się zmotywować, żeby zawsze osiągnąć sukces

Bądź optymistką!

Nie uda się, jeśli na starcie będziesz nastawiona negatywnie. Sukces zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, dlatego musisz być silna i wierzyć w to co robisz!

Wypisz sobie motywujące hasła

Znajdź hasła, które zmotywują Cię do działania i wypisz je sobie na kartce. Możesz również zrobić sobie motywacyjny słoiczek, w którym na karteczkach będziesz mieć zapisane zdania, które pobudzą Cię do działania.

Coś nie wyszło? Spróbuj jeszcze raz!

Nie ważne, czy zaczynasz po raz 2 czy 100. Nie zawsze wszystko wychodzi perfekcyjnie, ale to nie powód, żeby się poddawać. Przeanalizuj, gdzie popełniłaś błąd i udowodnij sobie, że potrafisz!

Oglądaj motywacyjne filmiki

Uświadomisz sobie wtedy, że nie tylko Tobie jest ciężko, a skoro inni dali radę, to czemu Ty miałabyś nie dać?

Nagradzaj się za małe sukcesy

Udało Ci się wytrwać w ćwiczeniach przez miesiąc? Albo nauczyłaś się trudnego materiału na sprawdzian? W takim razie zasłużyłaś na nagrodę! Może to być relaksacyjna kąpiel, nowy ciuch, ulubione ciastko – coś, co sprawi Ci wielką radość 🙂

Jak się zmotywować, żeby zawsze osiągnąć sukces

Powiedz znajomym o swoim postanowieniu

Po pierwsze będziesz mieć większą motywację, żeby nie odpuszczać, kiedy inni będą wiedzieli, a po drugie w gorszych chwilach, przyjaciele mogą Cię podnieść na duchu i zmobilizować do dalszej walki. A może sami się do niego przyłączą? Razem będzie Wam łatwiej!

Daj sobie czas

Osiągnij sukces małymi kroczkami. Jeśli od razu rzucisz się na głęboką wodę, możesz się zniechęcić.

Chcesz mieć lepsze wyniki w nauce?

Ucz się systematycznie! Pewnie co roku sobie to obiecujesz i na tym się kończy. Tym razem będzie inaczej! Nauczenie się z lekcji na lekcję nie zajmie Ci dużo czasu, a jeśli czegoś nie zrozumiesz, będziesz miała więcej czasu niż dzień przed sprawdzianem, by zgłosić się do kogoś po pomoc.

Najpierw najtrudniejsze. Zaczynaj od nauki materiału, z którym masz największy problem, a łatwiejsze rzeczy i mniej ważne zostawiaj na potem.

Poszukaj korzyści z nauki. Nie wszystko czego się uczysz przyda Ci się w przyszłości, ale i tak musisz to zdać, żeby ukończyć szkołę. Bez wykształcenia nie znajdziesz pracy, więc nie masz wyboru. Są jednak przedmioty, które mogą Ci się w przyszłości przydać, dlatego powinnaś się uczyć dla siebie. Języki obce – bez nich jest naprawdę ciężko! Poza tym na pewno będziesz chciała wyjechać kiedyś na wakacje za granicę, a tam angielski czy niemiecki to podstawa. Język polski – żebyś nie kaleczyła rodzimego języka! Lektury, kartkówki, dyktanda, a wszystko po to, żebyś w dorosłym życiu umiała bezbłędnie mówić i pisać i mogła tę wiedzę przekazać własnym dzieciom. Matematyka – logiczne myślenie! Przedmiot znienawidzony przez tak wiele osób, ale dzięki niemu rozwijamy naszą inteligencję, bo czasem trzeba baaardzo wysilić szare komórki, żeby rozwiązać jakieś zadanie 🙂

Chcesz mieć cudownie wyrzeźbione ciało?

Pomyśl sobie o reakcji otoczenia. Twoi bliscy pewnie doskonale wiedzą o tym, że chciałabyś schudnąć i zapewne nie wierzą w to, że Ci się uda, no bo przecież próbowałaś już tyle razy. Zaskocz ich! Tym razem się uda i wszystkim opadną kopary. Pomyśl sobie o tych wszystkich komplementach i spojrzeniach pełnych zazdrości na Twój widok.

Załóż bloga. Będziesz mogła dzielić się tam z innymi swoimi sukcesami, motywować innych, a także sama poszukać motywacji, w chwilach słabości. Dzięki temu, że inni będą na Ciebie liczyć i śledzić Twoje postępy, będziesz miała więcej sił, by nie odpuszczać. Nie chcesz zakładać bloga? Zacznij zapisywać swoje ćwiczenia, jadłospis i efekty w zeszycie 🙂

Przypomnij sobie dlaczego to robisz. Możesz sobie wypisać te powody na kartce i powiesić w widocznym miejscu. Kiedy będziesz mieć gorszy dzień, przeczytaj to najlepiej na głos.

Źródło zdjęć: Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj