uroda

Poznaj sprawdzone sposoby na pozbycie się rozstępów!

Jak skutecznie pozbyć się rozstępów

Skąd się biorą rozstępy? Rozstępy to nic innego jak blizny, które powstają na skutek nadmiernego rozciągnięcia się skóry. Najczęściej pojawiają się w okresie dojrzewania (gdy szybko rośniemy), w czasie ciąży lub u osób otyłych, ale również w momencie nagłego spadku masy ciała, podczas zbyt intensywnych ćwiczeń siłowych oraz na skutek przyjmowania leków hormonalnych. Rozstępy mogą występować na rękach, piersiach, biodrach, brzuchu, pośladkach, czy nogach. ,,Świeże” rozstępy mają kolor czerwony lub różowy, przez co są bardzo widoczne, jednak z czasem bledną.

Jak skutecznie pozbyć się rozstępów? Najłatwiej leczy się rozstępy, które dopiero zaczynają się pojawiać. Są one jednak dość trudne do wykrycia, ponieważ charakteryzuje je jedynie delikatne pieczenie, bądź swędzenie skóry, po którym, dość szybko pojawiają się czerwone pręgi. Gdy tylko poczujesz, że Twoja skóra zaczyna piec lub swędzieć albo pojawią się na niej ,,świeże” rozstępy, zacznij działać!

Krem na rozstępy. Wybierz takie, które w składzie mają masło kakaowe (zmniejsza widoczność rozstępów i zapobiega powstawaniu nowych blizn, bądź kolagen. Aby krem lepiej się wchłaniaj, wklep go w skórę.

Odpowiednia dieta. Aby skóra była jędrna, należy dostarczać organizmowi witamin z grupy A, E, PP, B5, K a także mikroelementów, takich jak krzem i cynk. Nie zapomnij też o tym, aby pić dużo wody, która nawilży skórę od środka.

Peeling. Dzięki niemu, pozbędziesz się nadmiaru suchego naskórka. Możesz kupić gotowy kosmetyk lub przygotować go samodzielnie, np. mieszając cukier z odrobiną mleka i oliwą.

Ćwiczenia. Każdy rodzaj aktywności fizycznej ma pozytywny wpływ na naszą skórę, która staje się bardziej ukrwiona i napięta, dzięki czemu rozstępy stają się mniej widoczne.

Zabiegi kosmetyczne. Jeśli Twoje rozstępy są bardzo widoczne, w celu ich likwidacji, konieczna może się okazać wizyta w gabinecie kosmetycznym. Traktuj to jednak, jak ostateczność.

Źródło zdjęć: http://weheartit.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here