Jak wykorzystać nowe technologie do nauki?
Źródło: Pexels

Masz problem z nauką zdalną? W tym wpisie znajdziesz 5 przydatnych tipów, które Ci to ułatwią!

Nauka zdalna Ci nie wychodzi, mimo że się starasz? W tym wpisie podpowiemy Ci co możesz zrobić, aby skutecznie przyswajać wiedzę z domu.

Jak skutecznie uczyć się z domu? 5 przydatnych tipów!

#1. Przygotuj sobie odpowiednie miejsce

Znajdź miejsce w swoim domu, w którym będziesz mieć odpowiednie warunki do nauki. Najlepiej, żebyś miała dla siebie osobne pomieszczenie, gdzie nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Ważne jest także dobre oświetlenie i wystarczająca ilość miejsca na komputer oraz zeszyty i książki.

#2. Rób notatki

Własnoręcznie przygotowane notatki to klucz do skutecznej nauki. Staraj się zapisywać jak najwięcej w czasie lekcji, bo dzięki temu utrwalasz sobie materiał, a przed sprawdzianem możesz wykorzystać swoje zapiski w celu zrobienia powtórki.

#3. Zaplanuj swój dzień

Choć mogłoby się wydawać, że skoro nigdzie nie musisz wychodzić, to nie ma sensu przygotowywać planu dnia, to jednak może on w znacznym stopniu ułatwić Ci naukę. Ważne, aby codzienny ?rozkład jazdy” uwzględniał także przerwy na odpoczynek. W końcu nie samą nauką człowiek żyje 🙂

#4. Przebierz się

Chociaż nauka w piżamie czy w dresie jest bardzo kusząca i pewnie nie raz zdarzyło Ci uczyć w takim stroju, to staraj się, aby to było rzadkością. Przebranie się w ciuchy, które ubierasz do szkoły, sprawi że automatycznie poczujesz się bardziej zmotywowana do nauki i łatwiej będzie Ci się skupić.

#5. Nie wstydź się prosić o pomoc

Uczysz się, więc to zupełnie normalne, że możesz czegoś nie rozumieć. W takich momentach nie wstydź się zadawać pytań, ani prosić o pomoc. Możesz poszukać wsparcia na grupowym czacie albo zadać pytanie nauczycielowi – w końcu od tego jest, aby Ci pomóc.

Czytaj także: Najczęstsze przyczyny problemów z nauką

Źródło: Pinterest

3 KOMENTARZE

  1. fajny post, a może dodacie post o inspiracjach do robienia notatek i wrzucić z pinteresta jakieś ciekawe wzory notatek? pozdrawiam 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj