Marzysz o pięknych, wyrzeźbionych plecach? Sprawdź, jak osiągnąć ten cel!

Wyrzeźbione plecy, bez grama tłuszczu, to marzenie wielu dziewczyn. Oczywiście nie da się schudnąć jedynie z pleców, bo nasz organizm jest zaprogramowany w ten sposób, że traci kilogramy równomiernie na całym ciele. Jeśli jednak połączymy odpowiednią dietę, ćwiczenia cardio i ćwiczenia siłowe z naciskiem na plecy, to osiągniemy wymarzony cel. W tym wpisie znajdziecie kilka wskazówek, jak spalić tłuszcz z pleców.

Jak spalić tłuszcz z pleców?

#1. Odpowiednia dieta. Tego punktu nie da się przeskoczyć. Choćbyś zamieszkała na siłowni, ale jadła niezdrowe i kaloryczne potrawy, to nie osiągniesz wymarzonych efektów. Zrezygnuj z jedzenia słodyczy, fast foodów, białego pieczywa, jasnych makaronów i nie pij słodkich napojów. Wprowadź do jadłospisu więcej owoców, warzyw, kasz i produktów z mąki pełnoziarnistej. Nie zapomnij też o odpowiednim nawodnieniu.

#2. Cardio. Jeśli chcesz schudnąć z pleców, to musisz się zmęczyć! Wybierz rower, bieganie, basen, skakankę, taniec lub cokolwiek innego i ćwicz minimum 3 razy w tygodniu przez około 40 minut. Pamiętaj, że najszybciej zauważysz mniejszą ilość centymetrów tam, gdzie miałaś ich do tej pory najwięcej, dlatego nie zniechęcaj się od razu, jeśli na szczupłe plecy będziesz musiała poczekać nieco dłużej.

#4. Trening siłowy. Ćwiczenia z obciążeniem pomogą Ci wyrzeźbić mięśnie pleców, dzięki czemu Twoje ,,tyły” będą się lepiej prezentować. Przykładowe ćwiczenia, które wyrzeźbią plecy:

  • Unoszenie ciężarów (możesz na początek wykorzystać butelki z wodą lub kupić specjalne obciążniki);
  • Deska;
  • Pompki;
  • Unoszenie się na drążku.

#5. Ćwiczenia wzmacniające kręgosłup. One także mogą Ci się przydać. Poniżej przedstawiamy zestaw 3 ćwiczeń, które wzmocnią Twoje plecy.

#6. Odpowiednia postawa. Garbiąc się, Twoje plecy nie prezentują się tak dobrze, gdy chodzisz wyprostowana. Skorzysta na tym również Twój brzuch oraz biust – one też zaczną się lepiej prezentować.

Choć spalenie tłuszczu z pleców może wydawać się trudne, warto poświęcić trochę czasu na zadbanie o tę część ciała, by bez wstydu móc się pokazać na plaży lub w sukience z dużym dekoltem.

Jak spalić tłuszcz z pleców?

Źródło zdjęć: Pexels

3 KOMENTARZE

  1. Nie można spalać tłuszczu tylko z pleców 🙂 Tłuszcz spala się równomiernie, z tym że w jednych miejscach idzie to szybciej, w innych wolniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj